Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

acko-2017.jpgDružstvo mužů bylo novodobě založeno ještě pod názvem Sokol Lelekovice. V roce 1986 začalo hrát základní třídu městské soutěže řízené brněnským  fotbalovým svazem. Po dvou sezónách přešel celý fotbalový oddíl pod fotbalový svaz Brno-venkov. Muži pak  sehráli několik sezón  těžké zápasy s oddíly základní třídy z blízkých i vzdálenějších venkovských obcí, jako např. Čebín, Hradčany, Drásov nebo Popůvky, Zakřany či Vysoké Popovice. Po několika letech se již pod názvem TJ AC Lelekovice fotbalový oddíl vrátil do brněnských soutěží, kde hrál většinou na vrchních příčkách IV.  základní třídy.

Základní osa týmu mužů byla vždy složena z lelekovických hráčů a doplněna fotbalisty z okolních obcí (Kuřim, Vranov, Česká, Podlesí) a také z Brna.V letech 1996-1999 se podařilo založit i "B"tým mužů. Ten sehrál několik utkání s "A" týmem v divácky atraktivních lelekovských derby. Z novodobých fotbalových legend vzpomeňme Vladimíra Mizeru, Karla Peroutku, Drahoše Košíčka či Petra Bartoše. Z "přespolních" pak Petra Alexu, Jiřího Vlasáka, Pavla Herala, či Ivoše Tišnovského.pict0612a.jpg

V Lelekovicích se odehrálo i několik mezinárodních zápasů. Vzpomeňme například zápas s novináři BBC z Velké Británie a jeho bujaré pozápasové oslavy. Velmi zajímavé byly i zápasy se studenty z Mosambiku. Obzvláště v okamžiku, kdy kolem hřiště procházel hodovní krojovaný průvod, muzika přestala hrát, stárci koukali na černochy na hřišti. Mosambičané také nehráli a hleděli na průvod. Hezký sportovně-kulturní okamžik. A o ty v Lelekovicích nikdy nebyla nouze.

Současná osa týmu mužů ve věkovém rozmězí 16 až 38 let je tvořena kmenovými hráči z Lelekovic, České, Kuřimi, Brna  a nejbližšího okolí. Do týmu jsou postupně začleňováni mladí odchovanci. Novým trenérem je od jara 2019 René Wagner, vedoucím mužstva Martin Stříž.

V letech 2006 až 2008 muži postoupili postupně ze IV. třídy do II. třídy, v sezóně 2018/2019 vyhráli městský přebor a od sezony 2019/2020 hrají I.B. třídu skupinu A.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Muži