Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky utkání 28.9. - 2.10.

29. 9. 2011

AC Lelekovice - Medlánky "B" 6:2 (3:1), naše branky: Pokorný Michal 2, Pokorný Jan, Lobos Tobiáš, Jakubovich Peter, Vaňous David

 

Ve vloženém středečním kole jsme ve státní svátek přivítali na našem hřišti kluky z Medlánek. Na zápas se všichni těšili, protože tyto utkání mají už od společného soupeření ve starší přípravce patřičný náboj :-)lelky-medlanky_18.jpg

Nastoupili jsme v podstatě kompletní, chyběl pouze Šimon. Po počátečním oťukávání vzala režii celého prvního poločasu do svých rukou dvojčata. V 8. minutě se prosadil po rychlé přímočaré akci Míša. Ovšem místo uklidnění a přidání druhého gólu, který visel ve vzduchu, jsme za pět minut inkasovali.

Šikovně rozehraný roh medláneckých na přední tyč jsme špatně ubránili a bylo to 1:1. Vzhledem k průběhu utkání poněkud studená sprcha ! Dál jsme, ale svého soupeře tlačili a měli herně navrch. Za dalších pět minut se po Davidové šikovné narážečce prosadil opět Míša a do poločasu ho následoval po podobné akci i Honza - 3:1.

Medlánky posílení o dva kluky z áčka k nám ovšem nepřijeli pouze bránit. Hráli velice dobře a je mi záhadou, proč se mančaft který se včera u nás prezentoval poměrně pohledným fotbalem nachází, až v zadní části celé tabulky. Především jejich standardní situace byly pro náš tým velmi nebezpečné a několikrát jsme měli i patřičnou dávku štěstí, protože balony lítaly kolem naší branky opravdu slušně :-) lelky-medlanky_34.jpg

V době kdy nám bylo nejhůř nás ale několikrát zachránil svými pohotovými zákroky Kuba v brance.

Hned na začátku druhé půle nás definitivně uklidnil Tobiášův gól po zemi k tyči a mohli jsme tedy dobývat soupeřovu branku v daleko větším klidu. Deset minut před koncem si kousek za půlkou postavil k přímému kopu balon náš hlavní "ostřelovač" Petr a ve své oblíbené disciplíně se opět nemýlil. Šikovně obstřelil zeď z druhé strany, než golman hostů čekal a překrásná pátá branka byla na světě.

Šestý gól přidal David, který si to za včerejší naběhané kilometry opravdu zasloužil. Motorová myš hadra :-) Stejnou pochvalu si ovšem zaslouží Honza P. za pěknou přihrávku.

Poslední slovo měli těsně před závěrem medlánečtí, kteří nás před koncem utkání přitlačili k našemu vápnu a měli i více ze hry - 6:2 lelky-medlanky_44--gol-3.jpg

Zajímavě potom probíhaly klasické penalty na závěr. Ze všech cca 22 hráčů na hřišti se trefil pouze jeden hráč a to z Medlánek. Zvonili tyčky, břevna i spojnice, brankáři vytahovali parádní zákroky. A tak si naši chlapci na závěr v rámci zvyšování jejich fyzické kondice ještě hezky zaběhali :-)

Shrnutí ?

Zápasu by asi slušel výsledek s menším brankovým rozdílem. Zase o tolik jsme lepší nebyli. Přesto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, především díky individuálním schopnostem naší zálohy, kde jsme měli oproti soupeři mnohem větší kvalitu. Ačkoliv nám ke konci opět docházeli síly, kluci zápas odmakali přesně podle mých představ. lelky-medlanky_91.jpgTakže, až na drobné výjimky velká pochvala pro celej mančaft. Naše rezervy vidím pouze ve střelbě ze střední vzdálenosti, kde máme fakt mezery. Budeme na tréninku muset více pilovat.

V neděli hrajeme další zajímavé utkání s našim dalším oblíbeným mančaftem - přijedou Řečkovice !

 

Fotky v přiložené fotogalerii opět stojí za to, díky Libore !

Komentář ke včerejšímu utkání ze stránek našeho soupeře najdete tady: www.fcmedlanky.cz

 

(Mesli)

 

Mladší přípravka: AC Lelekovice - Chrlice 1:7 (1:3)

Naše sestava:

Marek – Tomáš, Honza O., Laďa, Honza, Martin K., Maťo - David, Matěj, Dan, Mates, Honza H. – Ivoš a Kryštof
Návrat do reality aneb zpátky na zemi. To, že nás v soutěži čekají po-většinou jenom silnější soupeři, potvrdil tým Chrlic. Bodově na tom kluci z Chrlic sice nebyli nejlépe, ale herně jsou o pár tříd výše než my. Zatím. My to však zkusíme dohnat, alespoň to jsme si včera s kluky po zápase slíbili.ml-pripravka-lelky_chrlice-08.jpg
K utkání jsme opět vyběhli v téměř kompletní sestavě – tentokrát 14 klučinů – což je moc dobře. I přes naši výraznou prohru, však bylo včera na co (spíše na koho) koukat. I když je fotbal týmovým sportem, tak v této kategorii často rozhodují jednotlivci (Ti co znají „naše“ dvojčata by mohli vykládat dlouhé historky na toto téma). A v mužstvu Chrlic byl chlapec s číslem 7. Hrál posledního a nikdo neprošel, útočil a nikdo ho nezastavil, kličkoval, střílel, centroval a zakončoval. Bylo ho plné hřiště a byla radost se na něj dívat. Pak tam byl ještě takový malý klučina v brance (dres pod kolena) a taky jsme všichni kulili oči, jak už teď umí chytat, číst hru a vybíhat.
ml-pripravka-lelky_chrlice-25.jpgKlukům z Leleček nemůžu mnoho vytknout. Hráli jsme to, co umíme, bojovali jsme, ale včera to nestačilo. Náš čestný úspěch zaznamenal Honzík dorážkou po rohovém kopu. Vytvořili jsme si i další šance, ale nepovedlo se je dotáhnout do konce.
I přes prohru zahrála opět velmi dobře naše osvědčená dvojice Ivoš a Didi. Honza v nezvyklé roli osobního hlídače se také vydal ze všech sil. A velké překvapení a pochvala zároveň. Ano – Mates a jeho druhý poločas. Kdo neviděl - neuvěří. Je to velký příslib do dalších bojů, bude to ale chtít individuální tréninkový plán pod vedením taťuldy. ml-pripravka-lelky_chrlice-13.jpg
Kluky doma připravte, že na příště plánuji větší změny v sestavě. Kdo doposud hrál vpředu, půjde bránit a naopak. Kdo chytal, půjde střílet góly, a kdo mě na tréninku ukáže, že umí nejlépe vykopávat tak půjde do branky. Sice v tom uděláme klukům ještě větší zmatek, než mají doposud, ale aspoň si to každý zkusí všude. Vítám a očekávám připomínky a nápady od rodičů, zvláště od maminek.
 
 (Honza)

 

 

Mladší žáci: AC Lelekovice - Řečkovice "B" 6:0 (0:0), branky: Pokorný Michal 2, Pokorný Jan, Hrubeš Mikuláš, Vaňous David, Váňa Vojtěch

O tom, že se letos vezeme převážně na vítězné vlně se v neděli po obědě přesvědčili po Medlánkách i Řečkovice :-)

V prvním poločase to ovšem na žádnou kanonádu nevypadalo, Řečkovice k nám přijeli bránit a to se jim ve stylu Tatranu Prešov dařilo celý první poločas. Zpočátku pouze poctivě betonovali a odkopávali míče na naši polovinu.

Bohužel jsme se jejich hře zbytečně přizpůsobili a výsledkem bylo marné dobývání hostující branky. Soupeři jsme to hodně zjednodušili i tím, že naše příhrávky většinou nenacházely adresáty a taky naše střelecká muška byla velmi vychýlená. Oproti středečnímu utkání s Medlánkami se přitom hrálo sotva v polovičním tempu.

No a když už jsme se nakonec horko těžko prokousali k soupeřově brance nedokázali jsme využít ani ty nejvyloženější příležitosti. Jednu z nich zazdil Míša, který netrefil úplně prázdnou branku. Dvakrát pálil z nadějných pozic i Petr, ale ani on mezi tři tyče nezamířil.

Druhá půlka už byla úplně jiná, trošku jsme přeskládali sestavu, Kulda se posunul do zálohy a Míša do útoku, čímž jsme výrazně zvýšili tlak směrem dopředu. Hned ve druhé minutě se včera velmi aktivní Kulda prosadil svým důrazem před brankou a vedli jsme 1:0.

Druhou branku měl na svědomí Míša po hezké akci a na třetí branku si připsal asistenci i Kuba v brance :-) Jeho vyhozený míč na polovině přebral Honza a obránci před ním tak dlouho ustupovali, až vystřelil a balon skončil v brance - 3:0

Od této chvíle už byl na hřišti jenom jeden mančaft. Konečně jsme začali hrát fotbal, na který jsme u našich kluků zvyklý, plný pohybu a přihrávek. Po Míšově nahrávce se parádně pod víko trefil i David a další povedenou akci předvedla dvojčata, zakončoval Míša - 5:0.

Potom šel ještě dvakrát Míša sám na branku, ale oba jeho "blafáky" vychytal šikovný brankář Řečkovic. Stejně tak hostující golman zazářil při krásné dalekonosné střele (centru) Petra.

Poslední tečku udělal Vojta proměněnou penaltou, která byla poměrně přísně nařízená po faulu na Honzu.

Shrnutí ?

První půle nestála za nic, kluci jakoby nebyli ve své kůži. Za druhý poločas je ovšem potřeba pochválit celej mančaft. Hráli jsme opravdu pěkný fotbal. Včerejší zápas se asi nejvíce vyvedl Vojtovy, jeho ofenzivní choutky z pozice pravého obránce dělaly soupeřům velké problémy. A mě na lavičce taky, ale se srdečním tepem :-) Stejně tak Kulda mě včera mile překvapil svým výkonem, ty tam nahoře nám drž palce, ať mu to chvíli vydrží :-) A Míša, ten v útoku ožívá vždy, když nemusí hrát zálohu :-)

Příští neděli svedeme boj o druhé místo v tabulce na hřišti kluků z Tuřan. Pokud budeme kompletní a hrát to co dnes druhou půli, nemuseli bychom ani odtud odjet s prázdnou.

(Mesli)

 

AC Lelekovice - Bohunice "B"  1:2 (0:2), branka: Zeman Radek

Dokázat něco na vysoké úrovni chce talent a dřinu a odříkání, (bývá patřičně ohodnoceno)dokázat něco na jakékoliv nižší úrovni chce menší talent a odříkání,(bývá úměrně ohodnoceno) dokázat cokoli v životě na vyšší než obvyklé úrovni chce ždibec talentu, hodně velkou dřinu a odříkání ale i vůli, protože nebývá a nebude ohodnoceno nikdy, někdy dokonce je tomu přesně naopak. Ale platí to i pro soupeře.

            Hladina fotbalové hry dnešního okresního přeboru je položena o několik stupňů níže než byla před 4 lety. Co nám z té doby zůstalo? Pouze povalování se tzv. faulovaných hráčů po zemi, předstírajících bolest, žádostivá přání trenérů vedoucího celku po ohodnocení ŽK a další zbytečné zdržování při taktickém střídání v posledních minutách. Ano, jsou to jevy nepostižitelné, někdo by řekl i chytré, protože soupeře je třeba nejen fotbalově porazit, ale především obelstít, vyzrát nad ním , a to  za jakoukoli cenu . Předmětem slizkých tahanic se stává rozhodčí. Ten je transformátorem vedení všech stížností, úskoků, lží a simulování. Bohužel v mnoha případech tito převážně pánové nemají dostatek sil a zkušeností tvrdě reagovat a trestat skutečné viníky. Takže jinak ne příliš pohledné, ale vyrovnané utkání na úrovni 3.tř.  končilo směšným představením v podání bohunického baletu..
            Ani naši miláčkové nepřijdou zkrátka. Spojit venkovský moravský folklor s fotbalem na úrovni okresního přeboru nelze. Jednou lze omluvit cokoli. Systematicky ovšem ne!! Množství hráčů na domnělé soupisce našeho týmu se limitně blíží dvěma desítkám, kvalitativně na požadované úrovni jistě překračuje desítku, ale přístup k jednotlivým utkáním (nemám na mysli výkon v utkáních) ….ať se každý zamyslí sám nad sebou. Pro ty co nechodí vůbec to platí dvojnásob.
Situace je natolik vážná, že je nutné, aby všichni chodili alespoň 1x týdně na trénink, aby se za svoje výkony v utkáních nemuseli stydět. Co my jsme vyrobili minel v dosud sehraných utkáních. a ani poslední s Bohunicemi nebylo jiné. Dvě hrubky ,2 góly v naší síti. Soupeř udělal 1 hrubici , ale Martin v dobré pozici nepřekonal brankáře. To jsou rozdíly mezi námi a ostatními, které se tvrdě odrážejí tabulce, dnes už i u všech hráčů v psychice a sebedůvěře.
            Útočníci nepromění gólovou šanci,pokud se do nich dostanou – 2 x Kozelek, pak musí následovat střelci ze zálohy. Krásná gól vsítil Zeman , ale to pořád nestačí. Kluci hrábněte a musí to přijít. \Za týden snad již žádné hody nejsou a rádi bychom viděli u všech aktérů hlad po fotbale. Na Spartě to bude hodně těžké.
SESTAVA: Cimbálník- Olszyna, O.Pavlík, Těšík ,Hovhannisjan - J.Vlasák, Zeman,M.Pavlík,Trtílek -Kozelek, Hakl
Střídali : Olszynu Stříž, Trtílka Adday připraven ještě Ingr, Bielik,                      (jv)                                                     
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mladší žáci

(Honza Henzl, 3. 10. 2011 18:49)

Martin v reportu pozapomněl na famózní výkon Petera Jakuboviche. Takové zrychlení, tah směrem k brance a takovou rychlost co předvedl v něděli Peťa v Lelekovicích dlouho nevidělli. Bez Peterova parádního výkonu by se klukům hrálo těžko. Děkuji za všechny kluky a hlavně za trenéry a velkého Kubu.

P.S: Tentokrát samozřejmě myslím výkon Petara staršího a jeho výkon za volantem při dopravě našeho brankáře na zápas.

Z hráčů mě moc potěšil Kulda. Předvedl všem, že fotbal hrát skutečně umí. Bylo radost se na něho dívat. Jen tak dál.

Zápasy.....

(Ivas, 3. 10. 2011 12:44)

Vysoká prohra přípravky mne trošku překvapila, ale jak píše Honza, v těchto věkových kategoriiích rozhodují individuality a velkou včera měli Chrlice.
Žáci dál válí, ikdyž ospalý první poločas by se jim příště v Tuřanech mohl krutě vymstít.
No a k mužům. Až na pěkné dvě branky to byl oboustranně spíš podprůměrný fotbal. To co však předváděl soupeř z Bohunic mě hodně nas.....
Malým fotbalistům od malička vštěpujeme hru ve stylu fair play. Nesimulovat, raději vystřídat, nezdržovat, držet tempo, neremcat a hrát. To se jistě snaží všichni od svazu po Horní Dolní. Co je to ale platné, když ti chlapci pak vidí zápas jako včera v Lelekovicích. Neustalé výkřiky a pády na zem, simulování, zdržování, odkopávání míčů, žalování a nakonec pak i provokující výsměch bohunických hráčů divákům. Kdybych byl činovník městské organizační instituce musel bych se před kolegy za tento nefotbalový teatrální výkon "svého mančaftu" hodně stydět.