Jdi na obsah Jdi na menu

Výsledek předposledního utkání mužů

2. 11. 2009
SPARTA B - AC LELEKOVICE 8:1 (2:1)

Nikoliv rozzuřený, ale správně nabuzený býk z Lelekovic se pustil od začátku utkání do svého soupeře ve sparťanské koridě. Domácí toreador se nejprve nesměle představoval zaplněným tribunám. Nechal býka běsnit, lítat (4 min. střelu z malého čtverce chytil brankář,) a chvílemi získat i optickou převahu, kterou tento vyjádřil jedním kvalitním zásahem z rychlého útoku vedeného po levé straně. Šťastným střelcem se stal Sedláček.  První vyhrání z kapsy vyhání , říkávaly naše babičky. Každá další minuta přinášela býkovi těžší a těžší chvíle. Býk makal, tlačil všemi způsoby, seč mu síly stačily, ale neschopnost zasáhnout tvrdě krotitele se projevovala stále silněji.
 Boje o míč a prostor probíhaly na pravé straně hřiště na polovině soupeře, když se míče zmocnil protihráč, který nelenil nakopnout míč napříč hřištěm do území nikoho, kam ale stačil naběhnout záložník soupeře dřív než se naše vykulená obrana otočila. Minutu nato, (31min.) měli domácí další tutovku, když naši hráči reklamovali ofsajd. Ve 34 min. nás soupeř přehrál na polovině hřiště a postupný útok zakončil vedoucí brankou. My jsme odpověděli sporadickým nebezpečným protiútokem ve 40 min. kdy po hezké přihrávce na Sedláčka a jeho zpětné nahrávce zabránil střele z nebezpečného prostoru rychle se vracející domácí hráč.Závěr 1.poločasu jsme kontrolovali hru my, ale soupeř vedení 2:1 udržel.
Poraněný býk se během přestávky nadechl, zahrabal a vyrazil majestátně do útoku. Ve 48min. po dvojnásobném krásném přenesení hry se v ložence ocitl Sedláček, kterého a nejen jeho, zklamala v koncovce levá noha. V 51 min. přišlo poslední varování ze strany soupeře, kdy najednou nabíhalo 5 hráčů za naši vysunutou obranu, brankář vyběhnutím kryl. Ještě ve 58min. jsme zahrozili rychlou akcí, po které následoval rohový kop rozehraný na vápno a zakončený M:Pavlíkem. V následující minutě jsme neorganizovaně odvraceli (útočníky honíme místo abychom je bránili) útok soupeře a nedorozumění 2 hráčů znamenalo přenechání míče na velkém vápně střelci soupeře, který se nemýlil.
Dobře mířená rána, na kterou si sám naběhl, by skolila i většího býka než reprezentanty z Lelekovic Od té doby máchal toreador červenou fanglí jak potřeboval, raněného soupeře ostával do pozic, kde ho chtěl mít a tam uděloval tvrdé smrtící rány. V 60min. jasná penalta 4:1, 62 min. chybu v rozehrávce zachránil brankář, 66min. břevno, 69 min. tyč, 73min. po rychle vhozeném autu zvýšení vedení na 5:1,74 min. další tutovka domácích,76 min. ze samostatného nájezdu 6:1, 78min. 7:1,pak si soupeř v šestici pohrával s osmi našimi hráči,nato přišel skákavý balon v 85 min.  domácí útočník ho lehce hlavou nadzvedl, otočil se i okolo našeho kapitána a přesně zavěsil. 8:1. V 86 min. následovala druhá domácí penalta, kterou domácímu brankáři vychytal Q de Souza. Přímý kop, velice dobře kopnutý z naší strany v poslední minutě, znamenal poslední výkřik skoro mrtvého  býka.
Neodpiustím si otázku. Proč bude mít vždy člověk nad býkem převahu?

Naši hráli v sestavě: Q de Seuza – .A.Vlasák, Mejtský, A.Coural, Ambrož – Šeptun, M.Pavlík, Šenkýř, O.Pavlík – Sedláček, Skoumal,

Střídali Ingr, za A. Vlasáka, Kozelek za Šeptuna,          nepřipraven J. Vlasák