Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální výsledky - 16-17.10.2010

17. 10. 2010

Sobota 16.10.2010  DOROST

SK Chrlice B - AC Lelekovice 4:1 (3:1), branka hostů: Šustáček

Sestava: Bielik - Čurda T., Stejskal, Stříž Martin, Pliska - Bervetskyy, Hádek, Šustáček, Fišer - Hradecký J.

Diváků: poskrovnu

Obrazek

Další utkání dorostu bylo sehráno v Chrlicích proti místnímu béčku. Utkání mělo výkop 45 minut po poledni tedy hodinu a čtvrt do uzavření volebních uren. Nám však včera jeden hlas chyběl už od začátku. Tedy chci říct, jeden hráč. Přijeli jsme v deseti, protože čtyři borci opět zklamali a ostatní poctivé kluky nechali ve štychu. Stále se nemůžu smířit s výmluvami typu: "musím zpravovat auta","musím jet za tatínkem" a pod. To je ta lepší varianta. Horší, když někteří večer před zápasem slíbí, že dojdou i více lidem a nakonec nedorazí ani neberou telefon.

ObrazekAle nemá cenu se nad tím zaobírat. Kluci co chtějí hrát přišli a hráli. A včera jim to i v deseti šlo docela dobře.

Prvních pár minut napovědělo, že tentokrát je náš soupeř ve stejné fotbalové kategorii. Dalo se s ním hrát. Naši kluci se dokonce ujali vedení, když dlouhý přímý kop Tomáše Čurdy za obranu zakončil střelou Šustáček. Domácími to trochu otřáslo, ale v cca 20-25 minutě zasadili tři kruté rány. Všechny góly byly velmi laciné. Naprosto volní a neatakovaní hráči si prošli střední obranou a třikrát gólově zakončili. Přišli však i naše šance. Pěkný sólový únik a centr nemocného a hrajícího Vládi Fišera nepřesně z otočky z rohu malého vápna zakončil náš jediný útočník Jirka Hradecký. Nebo oba stejní aktéři sami před golmanem společně jen přestřelili ! Pak Kuba Bielik hrající se zraněním krásně chytil penaltu a do poločasu se hrálo ještě chvíli sem a tam a poměrně vyrovnaně.

Druhá půle byla z naší strany ještě lepší. Kluci i v deseti běhali, nahrávali si, prostě hráli fotbal, tak jako dlouho ne. Přišli další šance. Jirka mohl dát tři branky. Neměl štěstí, nebo golman dobře vyběhl. Naopak jsme ještě jednou inkasovali. Kuba neudržel míč a z dorážky domácí upravili na 4:1. Hrálo se dál, naši hráči dobře bránili a sami ohrožovali domácí branku. Do konce utkání se pak kromě několika faulů už nic neudálo a Lelekovice si tak odvezli jednu z nejnižších porážek tohoto ročníku. A to hráli v deseti, zranění, nemocní!Obrazek

Dnes jsem spokojený. Za prvé jsme hráli proti přijatelnému soupeři, který nám seděl. Za druhé kluci běhali a hráli fotbal. Konečně si náhrávali, kombinačně i něco vytvořili a mnohokrát ohrozili soupeřovic branku. Za třetí hráli v pohodě a bojovně. Početní nevýhoda je semkla. Výborně zahrál druhou půli v obraně Petr Pliska.

Pochvala dnes patří celému zbylému týmu. Jednak za to, že i přes celkovou nepřízeň, nezdar a špatné výsledky stále poctivě chodí a nezanevřeli na tým. A jednak za dnešní poctivý výkon.  Bohužel je dorostenců tak strašně málo. Na neférové machírky spoleh není a kuřimská lavička přece nemůže být prázdná !  

Dnešní zápas myslím kluky fotbalově bavil a povzbudil do dalších bojů. I mně je přes ten vztek nějak líp :-)

(Ivas)

SK Řečkovice "B" - AC Lelekovice 2:4, (2:1), branky: Pokorný Michal 3x, Pokorný Jan

Pro čtvrté vítězství v řadě jsme si zajeli v neděli po obědě do nedalekých Řečkovic. Nerodilo se, ale vůbec lehce.

Nastoupili jsme kompletní s neuvěřitelnými třemi hráči na lavičce :-) a od začátku jsme se do soupeře s chutí zakousli. Byli jsme mnohem fotbalovější, než domácí, lépe jsme si přihrávali a kombinovali.

Ve 13. minutě se po závaru před řečkovickou bránou jako poslední k odraženému balonu dostal Honza Pokorný a trefil nekompromisně - 0:1 Velkou zásluhu na gólu má, ale především Kulda, který důrazně vybojoval zdánlivě ztracený míč.

Pak jsme opět po několikáté v letošní sezoně přestali hrát a soupeř nás za naši pasivitu tvrdě potrestal. Napřed nám utekl domácí útočník a protože Tobiáš v brance zaváhal, bylo vyrovnáno. Pět minut na to, jsme nechali po špatném odkopu úplně volného hráče před naší brankou a najednou jsme prohrávali.........

V poločase bylo v kabině poměrně dusno........ Klukům jsme důrazně vysvětlili, že prostě nemůžeme prohrávat se soupeřem, který se za celou půlku dostane čtyřikrát před naši branku.

Taktéž jsme přeskládali sestavu, z důvodu toho, že bylo potřeba něco změnit, dát klukům nový impuls. To se nakonec ukázalo jako rozhodující tah. Dvojčata byla v záloze v první půlce proti o dvě hlavy vyšším protihráčům hodně "utopená" a tak Míša putoval na hrot a Honza do obrany. Výškově i silově posílená záloha začala ve druhé půlce skvěle fungovat a rozdávat si balony jedna báseň :-)

Hned ve druhé minutě načal svůj "druhopoločasový " hatrtrick Míša, když se šikovně zbavil obránců a zavěsil - 2:2

Dál jsme tlačili a řečkovičtí se na naši polovinu hřiště dostávali stále méně. Hrálo se v podstatě pouze na jednu branku. Několikrát jsme zahrozili po pěkných kombinacích a střelách.

Třetí a čtvrtou branku přidal Míša po tom, co se důrazně a drze propletl soupeřovou obranou. Branek nakonec mohlo být i mnohem více, ale v koncovce jsme byli málo přesní.

Shrnutí ?

První půle slušná, ale bez výsledku, druhá jedním slovem vynikající.  Opět byla radost se na naše kluky dívat. Byla vidět spousta pohybu, chytrých a rychlých přihrávek a nápadů. Doufám jenom, že nám naše nadšení a forma vydrží i do posledních dvou utkání podzimu, proti dvěma nejsilnějším celkům naší soutěže.

(Mesli)

 

Tatran Starý Lískovec - AC Lelekovice 1:1 (0:1), branka: Vítek

Lískovci stačilo zahrát cca 30min. ve druhém poločase, aby získal alespoň bod. Většinu času utkání měli borci z Lelekovic míč pod kontrolou, více jej drželi , byli aktivnější a především v prvním poločase je spojovalo vysoké sebevědomí a radost ze hry.. Pravda je ale taková, že první větší šanci ve 12min. měl soupeř. Dlouhým nákopem vysunul pravé křídlo tak, že hráč pohodlně zakončoval, naštěstí pro nás,  vysoko nad. Pak přišla 16min. k odkopnutému míči se u postranní čáry dostal Malásek, míč podržel, rozehrál zpět na Šenkýře, ten posunul míč na M. Pavlíka, který načasoval přihrávku na vpravo nabíhajícího Ambrože, který křižným dlouhým přesným pasem našel hlavu rozeběhnutého Vítka. Krásná akce – 1:0 pro Lelekovice.             Ve 20 min. se dral Sedláček marně přes 2 hráče, z protiútoku pak prošel hráč soupeře až  na okraj vápna kde skluzem v poslední chvíli zachraňoval Coural. Pak si aktivně sáhl na balón brankář Tulpa při střele soupeře.
Záhy na to ve 22min. hráč Malásek ukázal fotbalovému světu v Lískovci 2 věci – první, pozitivní, kde má stát útočník, aby zachytil rozehrávku obránců a druhou negativní, jak při nájezdu na brankáře vyřešit hodně hloupým způsobem koncovku. Ani střela ani klička – budiž, stane se ale…….
Ve 24 min. se dostal soupeř k neškodnému zakončení, pak se probíjel Hovhannisjan cca přes 4 hráče. K přesnému a účinnému zakončení chyběl přehled, síla – bylo to hold příliš dlouhé putování., v 26min. si narážečkou patou vyhověli M.Pavlík s Couralem , který zakončoval krásnou tvrdou střelou doprostřed brány.Od 29 min. přišlo 5 rozháraných minut, kdy nejprve po tvrdém souboji byl odnesen M.Pavlík (po obstřicích utkání dohrál, ale), pak dvakrát reagovali hráči soupeře příliš agresivně na jim odebrané míče Ambrožem a Maláskem. Zde se potil nadmíru rozhodčí, který byl k  zákrokům SL příliš velkorysý.
V 36 min. se do hlavní role po akci celého týmu dostal kdo jiný než Malásek. Ve vyložené šanci v náběhu trefil z blízkosti pouze tyč prázdné branky. Ale na ty se nehraje. Za zmínku ještě stojí vystřídání domácího útočníka a jeho několik nervních poznámek na adresu trenéra a všeho v okolí. Už se zdálo, že sudí pískne polovinu, když se do vyložené pozice dostal již 2x jmenovaný hráč, s jakým výsledkem si spočítejte sami….. Tentokrát řešení dobré , provedení špatné. Za první půlku nutno hráče pochválit, široké hřiště se pro ně stalo výhodou, uměli si naběhnout a hlavně do požadovaného prostoru míč dostat. Obrana byla kompaktní ve spojení se zálohou. Útok agilní, bojující, bohužel v koncovce málo úspěšný. Soupeř byl možná trochu zaskočen, nedovedl si poradit s apetitem našich hráčů , nebyl nebezpečný pro naši bránu.
Ve druhém dějství se vše měnilo. Naši hráči začali zaskočeně, jakoby nepřipraveně do druhého poločasu. Samozřejmě nikdo neví proč, ale nechtějme znát vždy na všechno přesnou odpověď – neexistuje.Zkrátka to tak bylo my se museli smířit se skutečností, že do 25min. jsme ohrozili soupeřovu bránu jen Šenkýřem vysoko nad a Sedláčkem probíjejícím se přes 2 hráče bez přihrávky. Hráči kupili sice drobné, ale chyby, při rozehrávce, takové, které ubírají jistotu z mužstva, záloha si vybírala svůj oddychový čas. V 66min přišlo střídání Vítka J.Vlasákem a ještě v téže minutě po přímém kopu centrovaném do sektoru zmiňovaného hráče soupeř zblízka nohou vyrovnal.Pak měl ještě 5 min. navrch, jedna střela třela tyč, druhá šla jen těsně vedle. S našimi hráči cloumala nejistota, pasivita, suverenita z první půle byla ta tam. Čtvrt hodiny před koncem střídal Kozelek Maláska a pohony našich hráčů se opět rozjížděly naplno. Tomu však ještě předcházela šance domácích, když Tulpa vytáhl míč s obtížemi na roh. To bylo vše ze strany Lískovce, nám k závěrečnému náporu pomohlo ještě vyloučení domácího borce asi v 80min. Hojný počet lelekovských fanoušků ještě doufal v malý zázrak v podobě vytvoření si gólové příležitosti v posledních minutách. To, že žádná nenastala, mělo sice vliv na výsledek, ale  nemělo vliv na závěrečnou děrovačku lelekovických diváků hráčům a naopak.
Těšme se na příští utkání venku proti Obřanům
SESTAVA: Tulpa – Ambrož, Coural, Mejtský, Hovhannisjan – O.Pavlík, Šenkýř, M.Pavlík, Vítek – Malásek, Sedláček střídačka: J. Vlasák, A. Vlasák, Kozelek (jv)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dorost futsal?!

(Vítězslav, 18. 10. 2010 20:20)

Sám osobně si nedovedu představit že by v Lelkách nehrál dorost, ale zas chápu Kluky kteří chtějí aspoň něco hrát. Zkuste těm "kamarádům" domluvit, anebo přiveďte kamoše z Brna, nebo z okolních vesnic.
Chlopi! Už jste skoro dospělí, kamošu máte dost, tak překvapte trenéra ať vás nemusí pořad objíždět.

klídek

(Radim, 18. 10. 2010 11:21)

Ciao všichni.
Souhlasím s Ivem aby se zachoval klid a zbytečně se kluci nevrhali do futsálu.
Je to úplně jinej sport a s fotbalem na velkým place to má jen něco málo společného!(Kdo hrál, musí potvrdit)Je to jako lyžování na sněhu a vodní lyžování.
Mrzí mě že kluci kteří chtějí hrát, trpí za své nezodpovědné spoluhráče.Bohužel!!!
Ono se jim to všechno jednou vrátí v dospělosti.
Ať se každej zamyslí.
Přípravka taky dostávala sodu a díky rodičům, ale hlavně i samotným klukům to nakonec zvládli.
Je to mančaft který drží při sobě. To je to nejdůležitější!
Žáci: první půle prochrápaná a zbytečný drama, druhá půlka nádhera. Jen tak dál!! Myslím tím druhou půlku!!
Chlapům gratulace! Důležitý bod z venku!
Všechny zdraví SRaD ultras.

body zvenku só body z venku..

(špóna, 18. 10. 2010 10:44)

a zase jsem chyběl :-( holt nařezat s bráchem a tatem dřevo na zimu, na chalupě, bylo potřebnější.. Už se těším na Obřany.. což nebude jednoduché špíl.. Za bod z Lískovca tleskám.. špica je vyrovnaná jak fusky na křesle..

Udržíme domácí neporazitelnost? ;-) Lele oléééé

Kluci klid

(Ivas, 18. 10. 2010 10:24)

Futsal je jen krajní řešení, vyslovené ve vzteku. Nejdřív musíme udělat vše pro to, aby se hrál pořád velký fotbal. Pomožte mi a sami taky zkuste svým rádoby kamarádům domluvit ať chodí, trénují a hrají. Přece to jen tak nevzdáme!

názor

(Jakub bielik, 17. 10. 2010 22:07)

svůj názor by zde měl napsat každej člen našeho týmu, každej by měl upřímě napsat, jak to s tím fotbalem myslí a jestli je ochoten pokračovat naplno. Pak alespoń budem vědět, s kým můžem počítat a s kým ne a podle toho se můžeme zařídit

Futsal

(Petr Pliska, 17. 10. 2010 21:48)

Kuba má pravdu.Takhle to nepůjde.I když velký fotbal mě baví mnohem mnohem víc, tak pokud se budeme před každým zápasem strachovat, jestli nás vůbec bude 11, nic jiného nám bohužel nezbývá. :-(
Takže souhlasím s futsalem.

Futsal

(Jakub bielik, 17. 10. 2010 20:33)

Já se chci zmínit o tom, co mě a dalším dvou klukům navrhl pan trenér, když sme jeli na zápas, že by sme místo fotbalu mohli hrát futsal. Jestli to stím fotbalem bude takhle pokračovat, tak bych s tím futsalem možná i sosuhlasil a asi bych aji šel do té branky. Myslím, že tam by se nám vedlo líp a nemuseli by sme před každým zápasem doufat, že nás příjde dost. Ten fotbal hraje za ten náš tým vlastně 6 nebo 7 lidí, kteří se opravdu snaží něco dělat a chcou hrát, ale na fotbal je 6-7 lidí podle mě málo. Proto bych s tím futsalem možná i souhlasil a myslím, že bych ani nebyl jedinej z těch 7 lidí:). Fotbal mě baví, ale takhle to asi nemá cenu, když na to půlka týmu sere. To je můj názor

Rozhodčí

(Petr Pliska, 17. 10. 2010 17:22)

Musím říct, že po dlouhé době jsme měli i velmi kvalitního rozhodčího.Na rozdíl od svých předchůdců nebyl ustrašený jak králík, dělal si na hřišti respekt a nebyl slepý. :-)