Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální výsledky - 12.10.2008

12. 10. 2008

Starší přípravka, neděle 12.10.2008

AC Lelekovice - Jundrov   8:3 (5 :1 ), branky domácích: Wolf Jakub 2, Pokorný Jan 2, Pokorný Michal, Jakubovich Peter, Vaňous David, Hrubeš Kryštof

 Obrazek

 K dalšímu domácímu utkání přijel do Lelekovic celek Jundrova. Už před zápasem jsme věděli, že nás čeká jedno z mála hratelných utkání pro naše kluky.

 Soupeř je v tabulce jako  jediný pod náma a tak jsme se těšili, že si konečně  zahrajeme :-)

 Kluci z Jundrova se potýkají se stejným problémem jako my vloni, hrají soutěž prvním rokem a navíc jejich kádr tvoří i hráči spíše mladší přípravky, včetně dvou šikovných malých slečen.

 Na utkání jsme se sešli v max. možném počtu, dokonce se nám jeden hráč už nevešel na soupisku. V kabině jsme klukům zdůrazňovali, aby makali naplno a nenechali se ukolébat tím, že soupeř je horší, než my.

 Všichni si to vzali k srdci a bojovali od první minuty. Hned na začátku se prosadil dvěma góly důrazný Jakub Wolf.  Třetí branku přidal po dorážce Kryštof Hrubeš. Za stavu 3:0 jsme poprvé inkasovali, když soupeř proměnil poměrně přísně nařízenou penaltu. Do poločasu ještě předvedl nádherný kousek Peťa  Jakubovich, když si z pozice levého obránce udělal z protihráčů slalomové tyčky a nekompromisně zavěsil.

 

Obrazek

 Ve druhé půlce jsme prostřídali všechny kluky, tak aby si všichni zahráli. Někomu se vedlo, lépe, někomu hůř, ale to vůbec nevadí.

 I díky častému střídání jsme mírně polevili a soupeř korigoval stav. Šancí jsme i tak měli stále dost, bohužel je stále řešíme  zbrkle a občas zbytečně sólujeme a neumíme se včas podívat, kdeže nám to stojí lépe postavený spoluhráč. Při střelecké chuti byli ve druhém poločase nakonec především bráši Pokorní, kteří si za svoji aktivitu vstřelené góly zasloužili a na hřišti taky patřičně užili :-))

Poslední branku vstřelil David Vaňous, který si před ní dovolil podobnou parádičku jako v prvních poločase Petr, když prošel sám polovinou hřiště - 8:3

Zápas byl překvapivě veden v bojovné, až vyhecované atmosféře i díky asi 50 rodičům z Jundrova a Lelekovic, kteří se přijeli na svoje ratolesti podívat. Atmosféru z dopoledního utkání přípravky by nám mohl závidě i leckkterý prvoligový mančaft....... 

 

Obrazek

 Co říci závěrem ?? Kluci si poprvé užili pohodu zápasu, kdy po celé utkání přesvědčivě vedou, nicméně výsledek bych nepřeceňoval, už kvůli kvalitě soupeře. V dalších utkáních budeme muset máknout daleko více, v posledních třech zápasech nás totiž čekají první tři týmy tabulky !!

(Mesli)

 

 

 

 Starší žáci, neděle 12.10.2008

AC Lelekovice - Žebětín  1:2 (0:1), branka domácích: Stříž Boris

V neděli po obědě hostili naši žáci vedoucí tým tabulky - Žebětín.  

Obrazek

Utkání začali překvapivě aktivněji domácí borci. Vytvářeli si slušné šance, do útoku velel svými kolmými přihrávkami především Boris Stříž. Několikrát se ve velkých šancích ocitli oba  útočníci -Kuba Hádek a Petr Pliska. Bohužel jim zbrklost zhatila možnost vstřelit branku. Lelekovice hráli dobře dopředu a v obraně dělali méně chyb než jindy. Ale opět bohužel, jedno velké zaváhání  hned několika hráčů umožnilo z ojedinělé akce hostí ve 20. minutě změnu skóre. Mezi třemi obránci prošel hráč Žebětína jako po másle, bez jakéhokoliv ataku domácích prostřelil našeho brankaře. A to bylo za celý poločas od  hostí vše. Jedna šance, jeden gól. Domácí kluci měli 4 jasné brankové  příležitosti, bohužel nedali ani jednu.

Obrazek

Ze začátku druhé půle si naši žáci opět vybírali slabší chvilku. Už nebyli tak aktivní a proto se hrála vyrovnaná partie. Běžela zhruba 15. minuta a z přímého kopu z 22 metrů se krásnou falšovanou střelou trefil jeden z hráčů Žebětína - 0:2. S klukama to trochu zatřáslo, ale pak začali zase makat a snažili se o vstřelení branky. Podařilo se. Centrovaný míč vyrazil hostující golman jen do dobře postaveného Borise Stříže a ten šťastnou trefou snížil na 1:2. Kluci dřeli, makali, ale na vyrovnání měli jen asi deset minut. Za tu dobu si vytvořili pár příležitostí, ale prostě dnes nebyl střelecký den.

Obrazek

Zápas bych okomentoval jednoduše: hosté utrpěli vítězství.

Je potřeba zdůraznit, že jsme hráli proti prvnímu celku tabulky a byli mu víc než vyrovnaným soupeřem. Poměr velkých šancí cca 6:2 pro domácí jasně hovoří o tom kdo hrál lépe. Dnes zahrála až na první gól slušně obrana a útok zklamal. Herně se celkově zlepšujeme a to je nejdůležitější. Takže kluci do toho !

(Ivas)

 

Muži, neděle 12.10.2008

AC Lelekovice - Slovan "B"  4:1 (2:1), branky domácích: Coural Aleš 2x, Šeptun David, Kozelek Petr

Sychravé počasí v Lelekovicích přivítalo  našeho tradičního soupeře - soutěžního souputníka - Slovan "B". Loni na jaře dostal "trojku", tak byli všichni zvědaví kolik branek dostane tentokrát. Tohle, ale čekal málokdo.

Obrazek

Prvních pár akcí ve středu hřiště, pár minut po úvodním hvizdu rozhodčího a David Šeptun utekl po pravé straně, po zemi nacentroval na střed volnému Komárovi a ten se nemýlil ! Úvod jako z pohádky. Chlapi rozehráli krásnou partii. Jedna pohledná akce střídala druhou a několik pěkných střel nenechalo diváky v klidu. ObrazekPo rozehraném přímém kopu (téměř rohu) se od vzálenější tyče dostal hlavičkovaný míč na další lelekovickou hlavu, tentokrát Aleše Courala. Od ní se většinou míč v malém vápně odráží přímo do branky a platilo to i tentokrát. 2:0. Diváci bouří ! Jeden z mála útoků hostí a na nízkou umístěnou střelu z velkého vápna bohužel Petr Ošmera nedosáhl. Hosté snížili a bylo cítit napětí. Lelekovice však tentokrát nepodlehli psychickému tlaku a hráli dále svou rychlou a nápaditou hru. " Komár " metr před " zívající " brankou netrefil míč a několik pěkných střel Aleše Courala a Martina Pavlíka dost zaměstnalo vzteklého hostujícího golmana. Do půlky vše.

ObrazekDruhý poločas začal jako z kopíráku. Než se diváci stačili od stánku postavit  na svá místa , padla další branka do sítě Slovanu. Z pravé strany centr a zakončení Aleše Courala. Stále stejný obrázek-Lelekovice hrají pěkný fotbal, Slovan neví jak vyzrát na pozornou obranu domácích. Další branka padla cca v 25. minutě druhé půlky. Z přímého kopu z 22 metrů krásně zavěsil David Šeptun. 4:1 ! Od této chvíle už hráli lelekovičtí borci jen to co potřebovali. Do útoku se příliš nehrnuli a v obraně byli tentokrát pozorní. Takticky si zbytek utkání pohlídali a mohli si tak vychutnat třetí ( druhé domácí) letošní vítězství. " Tučňáci " a vzájemná děkovačka s diváky - doufejme, že tradiční třešnička na dortu.

Obrazek

Podle mě nejlepší domácí výkon. Dnes to prostě krásně vyšlo. Ale pozor, soutěž je dlouhá a těžká !

(Ivas)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zastupitelstvo obce

(Správce, 14. 10. 2008 6:28)

Hold většina zastupitelů obce neholduje kopané,tak bych navrhoval v rámci koloritu vesnice aby fotbalisté zatančili besedu v krojích vždy před utkáním(taková obdoba novozélandského rugby),to by snad mohlo někoho přilákat....A nebo by Franta mohl začít vařit volební kotlíkový guláš,...to by ostatně mohl jako změnu i tak.

Fotbalová neděle

(vítězslav, 13. 10. 2008 19:29)

Ahoj lidi už mám konečně zapojenej počítač, tak budu pisat až zavařím klávesnici. Nádhernej fotbálek, nejen Ačko, ale i přípravka a žáci. Muže už chválit nebudu, to by bylo nošení dříví do lesa, ale chtěl bych zareagovat na článek Mesliho. Jaké problémy má fot.vedenís radnicí to jako řadový fanoušek nevím, ale je pravda že s radnice se ještě nikdo na fotbal podívat nebyl, ted byla nejlepší příležitost. Copak starostu a spol nezajímá do čeho vráží peníze a jak se s nimi nakladá? Trošku podivné. Vstupné je dobrovolné! Když už nepříjdete, tak aspon napište mejlíka at víme že si to někdy někdo z radnice čte. nebo aspon pošlite ty peníze.. S pánem bohem.

S "křížkem po funusu"

(špóna, 13. 10. 2008 12:17)

To, že je v dědině konečně "jakýstakýs" sportovní zázemí je všude jinde samozřejmostí.. Přišlo ovšem s 5-ti letým zpožděním oproti každé byť sebemenší pr... v okolí. Ale jsem rád, že tu vůbec něco je. Nikdo neříká, že obec pro fotbal nedělá vůbec nic. Za to jí patří dík.
Ale tím že je v Lelkách konečně tráva a slušný kabiny to nekončí. Mesli,Ivas, Oskar, Radim, a další se starají o další organizaci a chod všeho, co s tím souvisí.. Dělají to kvůli dětem a kvůli tomu, že chtějí, aby mohli být Lelekovice na něco hrdí! Proč pan starosta nebere naše lelekovický nadšení vážně? Nezajímá ho 200 - 300 voličů? Nebylo by lepší si přestat házet klacky pod nohy a ukázat, že reprezentace obce je důležitá i po této stránce?

PS: Nechci aby to vyznělo, že je všechno špatně.. ale mohlo by to být lepší, to si přiznejme..všichni!

Stojím za Meslim.

Névětší Lelekovické fanóšek

Gratulace

(MaŠ, 13. 10. 2008 12:03)

Borci, gratulujeme Vám k dalšímu vítězství. Přeji Vám, aby jich bylo ještě co nejvíce. Ať se daří.

Re: Bohuš

(Mesli, 13. 10. 2008 11:44)

Než něco napíšes Bohumile, tak si napřed ověř fakta, protože nevíš o čem je řeč.Ale fajn, když už jsi to nakousl.... Trávíme na hřišti s hrstkou věrných cca 10 - 12 hodin týdně. Převážnou část trénováním naší mládeže. Momentálně chodí na tréninky 25 - 40 kluků z Lelekovic a okolí. Snažíme se o to, aby ti kluci byli k něčěmu vedeni a svým způsobem se podílíme na jejich výchově. Věříme, že z těch kluků něco bude, a že když už nic, tak díky sportu nebudou např. v budoucnosti fetovat, rozbíjet zastávky nebo sprayovat po barácích. A za to za všechno, co ve svém volném čase(zadarmo)i svým způsobem pro obec děláme, se musíme neustále na obci o něco prosit. Jsme samozřejmě rádi, že obec zařídila hřiště, že koupila traktor atd. Na druhé straně pozemek je obecní a podmínka byla, že bude volně dostupný 24 hodin denně pro všechny, takže by bylo smutné, kdyby se o základní údržbu nepostarala. Ale to, že se musíme doprošovat o dotaci na činnost už půl roku, a že si na obci neustále někdo vymýšlí další a další stupidní věci, které musíme v areálu udělat, aby jsme ty peníze, které jsou pro nás existenční vůbec dostali, je bohužel pravda. Navíc opravujeme věci po firmách, které si pro práce na hřišti vybrala a zaplatila právě obec a které svoji práci odflákli. Místo reklamace, to děláme my. Kdyby se někdo trošku vážil naší práce, neházel by nám klacky pod nohy a snažil by se nám vyjít vstříc. Kolikrát se byl někdo ze zastupitelstva(včetně pana starosty) podívat třeba na ty naše malé špunty, jak hrají fotbal ???? Letos ani jednou, to myslím hovoří jasně o zájmu. My musíme všechny vady v areálu, které se obci nelíbí opravit ihned, ale obec není schopna dodělat za půl roku síť u hřiště, aby balony nepadali do oken u silnice. Myslím si, že je více lidí, kteří sdílí můj poněkud rozhořčený názor a doufám, že se k tomuto tady i vyjádří.

Mesli

(Bohuš, 13. 10. 2008 11:11)

co do toho furt taháš Kotel, máš nějakej mindrák, nebo je ti 16??!!
a proč ti obec leží v žaludku? dala málo peněz do hřiště (kabiny, tráva, traktor....) ???, moc nerozumím tomu povzdechu! navíc jednou jsou super a podruhé zase špatní.... nevím, nevím jak tomu mám rozumět!!
P.S. jo Borci pěknej špíl, i když jsem tam byl pouze na druhou půlku :), ale viděl jsem to nejdůležitější (2x gól a tučňáka na konec). Tak ať se daří.!!

Fotbalová neděle na Poňavě

(Mesli, 13. 10. 2008 9:20)

Přípravka poprvé za svoje působení takto výrazně vyhrála a nastřílela osm branek.Špunti si to určitě za svoji snahu a poctivost na trénincích zaslouží.Žáků je opět líto, nehráli vůbec špatně, bohužel, když se nepromění ani vyložené šance, tak body nebudou. Žebětín, ale vůbec nepřipomínal mančaft, kterej vede tabulku, byli průměrní. Nadchnul mě pouze ten šikovnej blonďák s číslem osm, ten byl skvělej. Myslím si, že naše chvíle ještě přijdou. Zápas áčka se vyvedl se vším všudy, kromě počasí. Sluníčko jsme sice neviděli, za to jsme viděli pět nádherných gólů, nejlepší výkon našeho mančaftu na podzim a cca 110 nadšených fanoušků, kteří vytvořili "pekelnou" atmosféru. Škoda jen, že nic z toho nezajímá zastupitelstvo naší obce, která zájem a nadšení lidí pro fotbal v obci poněkud ignoruje a přehlíží.....(Oskar promine). Máme při tom větší účast, než v té budové s křížkem, co stojí u Pasek..... Pochválit bych chtěl také soupeře ze Slovanu, který k nám přijel hrát opravdu fotbal a díky němuž mělo utkání nadprůměrnou ůroveň. Stejně kvalitní byl i výkon hlavního rozhodčího, který pískal s naprostým přehledem. Více takových neděl, člověku se v pondělí hnedka vstává do té práce líp :-)) PS: Zapomněl bych na ty skvělé Františkovy klobásky, škoda, že už mezi náma není Káčka, prodalo by se jich jistě o pár kilo víc :-((

Pochvala!!!

(špóna, 13. 10. 2008 7:33)

Ho hooo, pánové, sajtna radovanec! Krásná nedělní chvilka fotbalové poezie:-) Za včerejší výkon zasluhujete všichni pochvalu a plácanec po zádech!! Nádherný góly, neprostupná obrana, Oskar na svým místě, tribuna plná, atmosféra prostě bez chybičky:-)))) Takže gratuluju a jen tak dál. Teď nás čekají důležitý špíly! Ultras fandí a děkuje...

Zdarec