Aktuální víkendové výsledky našich mužstev 16.5.2010

17. 5. 2010

Neděle 16.5.2010    Starší žáci

AC LELEKOVICE - SK Chrlice  0:7 (0:4)

Další utkání našich žáků sehrané za vytrvalého deště skončilo jednoznačnou vysokou prohrou. Rozhodla kvalita soupeře a věkové složení našeho týmu.

Obrazek

Chyběli nám tři hráči základní sestavy a doplnili je ti nejšikovnější z přípravky. Taktika byla jasná bránit svou polovinu hřiště, napadat soupeře při rozehrávce, ojediněle zaútočit. Bohužel za celý poločas jsme ani jednou neohrozili branku hostů a sami umožnili Chrlicím vstřelit branky čtyři. Kuba Hádek hrál tentokrát v záloze, jako útočníci se představili kluci z přípravky. První poločas si kluci kloudně nepřihráli, nenapadali hráče, nehráli do těla. Soupeř nás hladce přejel.Obrazek

V druhé půlce jsme dali Kubu do útoku a mladé kluky z přípravky prostřídali a stáhli do zálohy. Druhý poločas už se jevil lépe. Kluci hráli důrazněji, mnohdy v soubojích jeden na jednoho přehráli soupeře a třikrát  jsme ohrozili chrlickou svatyni. Na přímý kop Tomáše Čurdy jen o vlásek nedosáhl úplně volný Kuba Hádek, podruhé sám Kuba pěkně umístil svou střelu z přímého kopu, kterou však brankář kryl. Potřetí po pěkné akci a přihrávce Lukáše Pokorného znovu ze 100% šance minul Kuba Hádek. Soupeř však za druhou půli přidal tři branky a tak skončilo utkání vysokým rozdílem 0:7.

ObrazekZa druhou půli kluky chválím. Byla fotbalová. Velká poklona patří Kubovi Hádkovi. Co ten toho naběhal a nabojoval ! Někteří kluci by si z jeho přístupu měli vzít příklad.

(Ivas)

AC LELEKOVICE - SK ŽEBĚTÍN  3:3 (1:1), branky domácích: Malásek, Šeptun, Pablo Martin Quinta de Souza

Vodní bitva s vedoucím týmemObrazek

Na promočené lelekovické plac přihrčeli kořeni z Žebasu a s vědomím,
že jasně vedou tabulku, nastoupili proti našim borcům. Ti věděli,
že ačkoliv drží klidné střed tabulky, nesmí se vzdávat dopředu
a pokusit se urvat další body.. Skalní fanóšci došli a jen díky
přívalům deště
se naše nová tribuna nedočkala vyprodaného stavu..

ObrazekPo úvodním hvizdu toho pána s píšťalkou (záměrně nepíšu rozhodčí,
jelikož tento pán měl již rozhodnuto před utkáním...) se hra,
připomínající spíše krasobruslení na tupéch bruslích, přelévala
ze strany na stranu.. V úvodu měli naši hráči častěji míč na
kopačkách a překvapivě(pro fanóšky Žebasu) měli jasnó převahu.
tak bylo zle.. Hostující hráč se umístěnou přízemní střelou
postaral o vyrovnání.. A tak v cca 30 minutě 1:1..

Doplnění Špónova reportu (od  Oskara)
V druhé půli pokračoval úporný boj nejen se soupeřem, ale taky s čím dál složitějším terénem i rozhodčím. Hra se oboustranně přitvrdila, většinu času se bojovalo v prostoru mezi šestnáctkami. Přesto si obě mužstva vytvořila několik šancí, ale střely mířily buď mimo, nebo je s přehledem chytající brankáři ukryly v rukavicích nebo vyrazili.
Do vedení šel asi po 20 minutách 2.půle Žebětín, když naše obrana po centru zleva umožnila útočníkovi na velkém vápně v klidu zpracovat míč, ten si jej ještě posunul k bráně a tvrdou střelou nedal našemu brankáři šanci. Přestože to byla pro naše borce dost studená sprcha, pokyn z lavičky zněl jasně: „Hrajem dál, bojujem, času je ještě dost!“
V 80.minutě vystřídal Ondru Pavlíka Kozelek a David Šeptun se přesunul v záloze na svoji oblíbenější pravou stranu. Tím začala i s nastavením závěrečná patnáctiminutovka jak z jihoamerické telenovely.
Po pár minutách faulovali hosté před svým pokutovým územím, k přímému kopu z pravé strany se postavil David Šeptun a jeho polovysoká střela se bez zásahu kohokoliv z hráčů zastavila až v síti překvapeného brankáře hostí – srovnáno na 2:2.
Bohužel vyrovnávací branka byla impulsem spíše pro hráče Žebětína, kteří v následujících minutách vrhly všechny síly do útoku ve snaze zvrátit výsledek na svou stranu. A po pár minutách se dočkali, když po pochybném výroku „pána v černém“ zahrávali zleva přímý kop, naši hráči po centru na šestnáctku prohráli hlavičkový souboj a volný hráč Žebětína z malého vápna prostřelil našeho brankáře potřetí.
A o chvíli později mohlo být ještě hůř, když naši hráči při útočném výpadu ztratili míč, do otevřené obrany se zleva řítil útočník hostí, ale ve velkém vápně ještě hledal nabíhajícího spoluhráče, který byl naštěstí o něco rychlejší než měl a přihrávka tak šla do těsného ofsajdu. Rozhodčí na lajně si byl tak jistý, že svou rezolutní signalizaci s praporkem přehnal a k pobavení promoklé tribuny sebou praštil do bahna na pomezní čáře.
Běžely už poslední vteřiny nastavení, když po útoku po pravé straně faulovali hosté a my získali výhodu přímého kopu. Do vápna hostí se vypravil zkusit štěstí a podpořit útok i náš brankář Pablo Martin, na jehož hlavu posadil David Šeptun svůj lahůdkový centr a nepokrytý Pablo hlavičkou zařídil vyrovnání – 3:3 !! Tribuny vybuchly nadšením a vzápětí byl odpískán konec utkání.
Konečná dělba bodů je s ohledem na dění na hřišti asi spravedlivá, i když hostující hráči i fanoušci se mnou asi souhlasit nebudou. Jisté však je, že nezaujatému divákovi se hra i dramatický konec musely líbit. Našim hráčům bych chtěl poděkovat za nasazení a bojovnost, díky nimž nakonec urvali alespoň bod proti horkému adeptovi na postup. Velký dík patří také cca 60 věrným fanouškům obou mužstev, kteří i přes nevlídné počasí vytvořili na zápase výbornou atmosféru, podpořenou vynikajícím Marovým svařákem.
(Oskar)

.....  a očima vedoucího družstva

Hrůzná předpověď počasí na víkend signalizovala, že očekávané utkání proti vedoucímu celku tabulky se snad ani neuskuteční. Vždy záhadně pěkné počasí na fotbalová klání v Lelekovicích bylo silně ohroženo, ale: Sobotní brigáda, které se účastnila většina hráčů (pochvala) učinkovala snad i  jako protitlak na na nízko položenou oblačnost a hráči svojí mimofotbalovou aktivitou osadili další místa k sezení diváků a zároveň vytlačily mraky. Nepodařilo se sice na 100%, ale  prostředí s množstvím nových míst k sezení bylo natolik příjemné, že se čekalo  jen na vystoupení fotbalistů.
Naši hráči nastoupili v sestav: Martin – A.Vlasák, Mejtský, Klouda, Vítek – O. Pavlík, Coural, M. Pavlík,Šeptun,- Martinů, Malásek. Střídali Kozelek, J. Vlasák
Hra začala velice opatrně, aktivnější po výkopu byl soupeř, ve 4min. se ozvalo lupnutí po srážce 2 hráčů – budíček pro diváky, následovaly 2 přímé kopy ze stran  na naší branku. Pak začali být nebezpeční i naši hráči , především z autových vhazování. Po jednom z nich se míč otřel o tyč soupeřova branky.Bežela asi 10 min. , když na míči do té doby jistější soupeř ztratil míč na naší polovině a my rychlým přenesením hry se dostali do několika nebezpečných situací – nejprve  autová vhazování a poté rohové kopy. Soupeř se dostal pod tlak a v 18min. vyrobilo několik jeho hráčů na klouzavém a mokrém terénu několik řetězovitých chyb , nad kterými se usmíváme při utkání mnohonásobně mladších (anebo starších).
Naši hráči vytěžili jednobrankový náskok ve 22min. , kdy po autovém vhazování, prodlouženém  Couralem dorážel míč do branky u zadní tyče gólově hladový Malásek.         Pak jsem musel odejet……
Navrátil jsem se právě včas. Běžela předposlední minuta, stav byl 3:2 ve prospěch soupeře. My kopali ze strany přímý kop, poslední naše šance. Na hlavičku si naběhl náš uruguayský gólman, řekl si o míč, a Šeptun mu míč naservíroval tam kam chtěl a bylo vyrovnáno. Z mé strany nutno pochválit Šeptuna, že takto reagoval, protože lze jednoduše vypočítat, že míč musí letět na volného hráče, kterým může být snad jedině podceňovaný gólman.
Za asi hezké, korektně hrané utkání, sklidili ovace především domácí hráči. Děkujem.       (jv)

Neděle 16.5.2010    Starší příprvaka

AC LELEKOVICE - Moravská Slavia "B"  6:1 (4:1 ), branky domácích: Hrubeš, Pokorný M., Pokorný J., Váňa, Vaňous, Jakubovich

Ve větrném počasí jsme v neděli před obědem přivítali na našem hřišti dalšího soupeře z Brna - tým Moravské Slavie "B"
Morenda byla jedním z těch týmů, se kterými jsme se v zimě potkávali na různých halových turnajích.
Opět jsme museli zaimprovizovat v sestavě. Tobiáš nestihnul začátek a protože Dan nepřišel bez omluvy vůbec, do branky musel zaskočit Martin Šaling.
Byla to jeho zápasová premiéra mezi třemi tyčemi a tak jsme nabádali celý tým ke zvýšené zodpovědnosti.

Kluci si to překvapivě vzali k srdci a oproti předchozím zápasům jsme začali velmi aktivně.
Hned ve druhé minutě prošel hostující obranou Honzík Pokorný a s přehledem zavěsil.
Za pět minut už to bylo 2:0, to se trefil ze střední vzdálenosti Vojta.
Neustálé obléhání soupeřovi branky přineslo za dalších pět minut třetí branku, kterou vstřelil po rychlém průniku Kulda.
Potom se dostal ke slovu i soupeř, který po nepřehledné situaci před naší brankou snížil na 1:3.
Do poločasu si promrzlý domácí diváci zařvali ještě jednou góóól - po odraženém balonu se pěkným volejem prezentoval David Vaňous - 4:1
Náš tlak byl v prvním poločase místy, až drtivý - po střelách i individuálních akcích zvonila celkem 4x tyčka soupeřovi branky.
Směrem dozadu jsme hráli výborně, díky precizní obraně, šla kromě gólu, na Martina jen jedna slabá střela.

Druhá půlka už byla o něc o vyrovnanější. Morenda zapnula a hrálo se většinou uprostřed hřiště.
Do branky se vrátil Tobiáš a naši kluci se snažili více kombinovat.
Soupeře jsme postupně přimáčkli před jeho branku a kopali jeden roh za druhým. Předvedli jsme i několik pěkných akcí na jeden dotek, ale
další branku ne a ne vstřelit. Několikrát Morendu zachránil svými zákroky i jejich šikovný golman.
Ujala se, až pěkná střela Míši Pokorného, který si zpracoval dlouhý odkop a šikovně zakončil pod tělem padajícího brankáře - 5:1
Poslední tečku za vydařeným utkáním udělal Peťa Jakubovich, když se trefil z dálky z přímého kopu - 6:1

Shrnutí ?

Poklidné utkání, ve kterém nebylo našim klukům moc, co vytknout. S chutí si zahráli a zastříleli, snad jen naše produktivita by mohla být o něco vyšší, šancí bylo opravdu hodně a kdyby jsme s nimi naložili lépe, výsledek mohl být v pohodě dvouciferný.