Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky utkání 4.4.-8.4.2012

5. 4. 2012

 

4.4.2012   Mladší přípravka
SK Řečkovice  - AC Lelekovice 14:0 (6:0)
Naše sestava:
Marek – Honza O., Laďa, Martin J., Martin K., - Maťo, Saša, Dan – Kryštof, Mates
Ve středu nám začala jarní část sezony předehrávkou v Řečkovicích. Oproti podzimu se prvního jarního utkání zúčastnil značně oslabený kádr. Chyběli nám hlavní tahouni týmu - Matěj, Didi, Ivoš, Franta a Tomáš. Jejich absence byla až příliš viditelná od počáteční minuty utkání.
Od prvního hvizdu rozhodčího se hrálo téměř výhradně na naší polovině a góly v naší síti postupně přibývali až na výsledných 14 kousků. Pochvalu zaslouží Marek v brance, který zabránil tomu, že výsledek nebyl více jak dvojnásobný.
Každý kdo hraje fotbal však takovou nakládačku už zažil a přežil, takže to zvládneme i my. Zkusíme zase po-trénovat a příště snad v silnější sestavě zkusíme opět hrát vyrovnanější utkání než dnes v Řečkovicích.
(Honza)

 

6.4.2012 Mladší žáci

NORDIC - AC Lelekovice 2:4 (1:2)

branky: Jakubovich Peter, Pokorný Jan, Hrubeš Mikuláš, Vaňous David

První mistrovský zápas po dlouhé zimní pauze jsme odehráli "za památnými Lužánkami" na umělé trávě mužstva NORDIC Brno. Všichni jsme byli zvědavi na konfrontaci dvou mužstev, která se dlouhodobě dobře znají. Navíc na umělce nehrajeme tak často.

Na Nordic jsme dorazili kromě neomluveného (!) Kuby v brance kompletní, 12 lidí na první zápas jsem teda opravdu nečekal. Už proto, že celá zimní příprava proběhla slušně řečeno mizerně. nordic-lelky02.jpg

Malá účast na trénincích zapříčiněná především tím že třetina mančaftu už hostuje jinde v brněnských klubech, další hrají hokej, florbal, na flétnu nebo chodí pro radu k tomu nejvyššímu atd.,.........no a  zbytek nemá zájem pro změnu dělat vůbec nic.....

Podle toho taky vypadal úvod zápasu. Než jsme si "sundali brusle", zapomněli na florbalky a zjistili že je venku jaro a na nohou máme zase kopačky, už jsme prohrávali.

Pěkně kopnuté domácí standardky si nikdo z našich hráčů včetně překvapeného brankáře nevšiml a tak míč moc hezky zaplul ke vzdálenější tyči naší branky - 0:1.

Tobiáš vysloveně "nadšený" z toho, že zase musí po dlouhé době chytat nás naštěstí do půlky dvakrát podržel a postupně jsme se tak dostali do hry i my. Nejprve se při rozehrávání přímého kopu před Petrem rozestoupila zeď a náš levonohý šutér opět zamířil přesně - 1:1.

Potom si dvojčata udělala z domácích obránců slalomové tyče a i s velkým štěstím po teči dostal balon podruhé za soupeřova brankáře Honzík Pokorný - 2:1 pro nás !nordic-lelky05.jpg

Vzápětí vzplály emoce, když se domácí dožadovali odpískání penalty, ale protože ani sami sudí neznají "výborně" nastavená pravidla, byl z toho pouze přímák.

Každý to píská prostě jinak, což je velká tragédie jak pro hráče, tak pro trenéry . Další výborné pravidlo ohledně ofsajdu ve vápně se ukázalo hned za chvíli. Jednak nikdo pořádně nerozumí jak se to má pískat a druhak jediný rozhodčí bez asistence pomezních na čáře v životě nemůže rozhodnout přesně.  Protože to prostě z prostředku hřiště nevidí a ani vidět nemůže !!

Tady se domácí cítili tentokrát právem okradeni, když se jejich hráč mohl řítit sám na naši branku....

Půlka tedy 2:1. Emoce po cestě do kabin se naštěstí do druhých třiceti minut nepřenesly.

Ze začátku druhého poločasu jsme vzadu zbytečně propadli, Tobiáš sice vyběhl, ale míč prošel po střele kolem jeho nohy a dokutálel se za brankovou čáru - 2:2. To bylo ale poslední, co jsme soupeři dovolili.

Od této chvíle už byla hra v naší režii. Opravdu mě fascinujeme tenhle mančaft, který se kromě jediného turnaje v hale v zimě viděl v tomto složení od podzimu poprvé :-) Během první půle se stačili sehrát a ve druhé už to zase vypadalo, jako bychom trénovali společně obden a žádná zimní pauza vlastně nebyla :-)

Kluci prostě fotbal umíííííí.nordic-lelky07.jpg

Pěkné kombinace táhla většinou s neuvěřitelnou chutí hrající dvojčata, ale přidal se k nim postupně i v první půli takřka neviditelný David a Kulda, který si v tomto zápase kromě místa v brance vyzkoušel všechny posty a po zápase mě tajemně sdělil, že v té záloze se musí fakt běhat :-)

Na 3:2 zvýšil střelou do šibenice po hezké kombinaci všech právě Kulda, další šance jsme už ovšem neproměnili. Následujících pár brejků Nordicu zmákla poměrně v pohodě naše obrana, kde zářil jak Peťa, tak malej Kuba. Zahráli si i všichni z lavičky, několika vyhranými souboji se v útoku blýsknul především malej Jirka, na svůj věk a postavu je to fakt šikula !

Definitivní pojistku na konečných 4:2 v náš prospěch přidal David, opět po nádherné akci a opět do šibenice. Dvojčata po špíle říkala, že tam měli pavučiny :-)nordic-lelky09.jpg

Shrnutí ?

Konečný výsledek myslím lepší výkonu. Nordic hrál dobře pozičně a tvrdě, domácí mohli při troše štěstí pomýšlet i na remízu. První půle z naší strany nevalná, druhá už výborná. Pochvalu dnes zaslouží celej mančaft za bojovnost, každej nechal na hřišti duši, a tak to musí byyyyyyt :-)

P.S. Děkuji velkému Peterovi za jeho ohnivý, leč objektivní příspěvek do diskuze. Většinou se diskutuje, až po přečtení reportu - psát report podle hodnocení tatínka v diskuzi jsem do dnešního dne ještě neuměl, ale jak praví klasik všechno je jednou poprvé :-)) 

Přeji všem našim svěřencům i jejich rodičům pěkně velikonoce a pořádně ty holky v tento jediný spravedlivý svátek v roce vyšlehejte :-)

 

(Mesli)

 

7.4.2011 Muži

Lokomotiva  - AC Lelekovice 2:1 (2:0) branka: Zeman Radek

Sestava: Cimbálník – A.Vlasák, Ambrož, Klouda Hovhannisjan – O.Pavlík, Trtílek, M.Pavlík, J.Vlasák – Procházka, Zeman

lavička: Adday, Hakl, Sádlík, Ingr, přišel i Mikyska
 
Nebývale, počtem hráčů, silné lelekovické těleso, přijelo do Horních Heršpic. Ano, na lavičce a možná i v hledišti jsme měli převahu. Na hřišti, v prvním poločase a proti větru, tomu bylo zcela naopak. Po počáteční oboustranně opatrné hře se dříve probudili domácí. Jakoby nám vypadl text, řečeno divadelní terminologií a z herců-hráčů Lelekovice se stali statisté.
Tak padl první gól do naší sítě cca ve 13min z naší pravé strany. Vedoucí celek se nenechal uchlácholit laciným vedením a mlel nás dál. Naši hráči jen obtížně drželi míč u nohou, pletli se mezi sebou, navzájem si dávali přednost. Nahrávky nefungovaly a tak pomohl vždy jen dlouhý nákop. Domácí hráli účinný agresivní presing s rychlými přechody do útoku. Tak padl druhý gól tentokrát z naší levé strany, kdy 2 domácí hráči přešli jednoduše přes 3 naše hráče. Domácí byli hodně nebezpeční ze standardních situací. Výsledek poločasu 2: 0 byl milostivý k našemu celku. Vedení jsme si udrželi v počtu udělených karet, trtílek za mluvení a Zeman za faul po předchozí neuvážené šmrdlačce mezi 3mi hráči.
Druhý poločas byl z našeho pohledu mnohem zajímavější. Ve 2 min. nastoupil místo Trtílka Sádlík v 5min. místo Procházky Hakl. Nejen tato střídání přispěla k úplně jinému obrazu hry.Pravda je, že soupeř nás trochu podcenil, na druhé straně nutno říct, že si chlapci zavzpomínali na velice dobré výkony z konce podzimní části. Nahrávky fungovaly, pohyb byl rychlejší, důraznější. Asi v 60 min. se dostal po Kloudově pasu do gólové pozice O.Pavlík, zakončoval v běhu ve vápně těsně vedle. Při zakončení byl bolestivě nakopnut, protože zakončoval nemohla být pískána penalta. Po rohovém kopu snížil rozdíl ve skóre svojí hlavou Zeman. Tentýž hráč mohl být vyhlášen první hvězdou utkání. V poslední minutě zahrával M.Pavlík přímý kop. Skvěle kopnutý míč rotoval do branky, nikdo ze skákajících spoluhráčů ani protihráčů jej netečoval, brankář nevěděl kudy – kam, jen Zeman věděl, že v příštím kole nechce hrát. V zápalu boje se vrhl po míči, protože krk byl krátký pomohl si rukou. Druhá žlutá pro aktéra Škoda, dvakrát škoda,vrabci na střeše si štěbetají, že míč by býval prolítl do brány.  A tak v příštím kole, v Chrlicích, které porazilo ČAFC 10      :0 ) a asi se tam děly věci) tušíme, že budeme mít hodně rychlý útok.Asi 15 min. před koncem střídal O.Pavlíka Ingr.                                                  (jv)

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

... první zápas

(Peter, 7. 4. 2012 7:21)

První zápas, Nordic smeten ... další na řadu prosím ... , jsem rád že se sešla celá parta ( chyběl jen Kuba v brance ) ,tak jak by to mělo být pořád a na každý zápas !!!!!!!!! , takže doufám že se někteří rodiče konečně '' proberou '' a začnou brát ohled na své děti a to co je baví a budou je pouštět na fotbal a ne nutit je na oslavy praprababiček atd. atd.atd, ale je to tím že za ty roky stejně pár rodičů od pár kluků vůbec neznám - což je velká škoda když zapomenou na svá dítka a to že jim fotbal opravdu jde - i bez jejich podpory na zápasech ... a ta naše podpora od '' strejdů a trenérů '' přece jen není to co od svého rodiče. Takže zápas až na pár drobných nedorozumění mezi jedním z trenérů z Nordicu kterej řval na rozhodčího, byl super. Tobiáš byl určitě naštvanej prvních cca 15 minut, protože ten první gól pustil bez námahy se pohnout, ale tak jak to u něho bývá ... pak se rozchytal a vyrážel a skákal - tak jak to umí a když chce tak to umí perfektně. Dvojčata super jako vždy když za nás nastoupí ... , Kubík hraje velmi dobře už X let a umí naštvat soupeře svým '' otravováním '' , malej Jirka velmi překvapil - něco se z něj klube ..., no a k našemu standartnímu kádru není co dodat - opět bez střídání celej zápas hráli super tak jak to umí a hrají už roky. Tak už teda končím, za ty řádky o rodičích se neomlouvám, to tak prostě je a mrzí nás to všechny kdo jsme nevynechali jedinej zápas abychom se podívali na ty naše skvělé děti. Přeji mnoho úspěchů do dalších zápasů, vždy takovou sestavu a trenérům opět velké díky za jejich čas a trpělivost.

Nic se nědeje......

(Mesli, 5. 4. 2012 21:21)

Kluci na trénink chodí, baví je to a to je nejdůležitější.....
Bude líp.... a navíc, když jim trenér koupí po špílu i zmrzlinu jako v pátek, všichni jsou ve finále nadmíru spokojení.
Aspoň tedy u nás doma jsme žádné chmury z debaklu díky té zmrzlině neměl možnost pozorovat :-))
Jedeme dál !

To nevadí ....

(Ivas, 5. 4. 2012 13:33)

Oslabená sestava, první jarní zápas, silný soupeř - to se někdy stává. Příště to bude určitě lepší. Doma je doma a kluci jistě zabojují.