Ani tento víkend naše družstva nezabodovala, zadařilo se až po dlouhé době starším žákům v pondělní předehrávce.

Sobota 20.10.2012    Mladší přípravka

Bystrc "B" - AC Lelekovice 9:2 (5:1), branky hostů: Dobeš Kryštof, Henzl Jan

Naše sestava:
David - Ladik, Honza O., Honza H., Jirka, - Štěpán, Kryštof, Ondra
Další těžký soupeř čekal naše hochy v sobotu odpoledne, domácí Bystrc zatím většinu soupeřů válcuje. Utkání se odehrálo za krásného téměř letního počasí pod dozorem nejoblíbenějšího brněnského rozhodčího - pana Poddaného.
První gól jsme obdrželi již v páté sekundě. Soupeř využil přesilovku. Ještě než jsme se nachystali na hru , tak zazněl hvizd rozhodčího, rychlé rozehrání a gól. V tu dobu jsme byli na hřišti pouze tři :-).
Průběh celého utkání byl, ale z mého pohledu celkem vyrovnaný. Na první gól jsme dokázali odpovědět rychlým protiútokem Kryštofa zakončeným nekompromisní střelou. Za zmínku stojí několik velmi dobrých zákroků Davida v brance, kterými nás po celé utkání hodně podržel.
Všechny pak pobavil jeden ze soupeřových rohů, který byl zahrán pomalu po zemi přesně podél brankové čáry. Tato příhra prošla mezi nohami našeho hráče stojícího u tyčky prokutálela se kolem překvapeného brankáře, pokračovala po brankové čáře rychlostí šneka aniž by ji někdo z našich odkopl či ze soupeřů dorazil do branky. Prostě mladší přípravka.
Ve druhé půli se hra ještě více vyrovnala. Kluci si vzali k srdci, že musí více bojovat a na hřišti to bylo vidět. Soupeř sice opět proměnil více svých šancí než my, ale my se dostali také k několik nebezpečným zakončením. Ujala se, ale pouze jedna dorážka Honzíka po skrumáži před soupeřovou brankou. Nejhezčí akci celého utkání předvedl krátce před koncem utkání Ladík, který utekl všem po levém křídle a k překvapení všech místo střely krásně nahrál na úplně volného Štěpána, kterému chybělo trochu víc klidu v zakončení .
Za předvedený výkon v druhém poločase chválím celý tým. Začínáme si totiž nahrávat a přestáváme kopat bez rozmyslu do míče. Odměnou nám byl konečný výsledek, který s tímto soupeřem moc klubů nedosáhlo.
 (Honza)

Sobota 20.10.2012    Muži

Lokomotiva Horní Heršpice - AC Lelekovice  2:0 (0:0)

Sice nemám čas, ale alespoň pár smutných řádků se pokusím líbezně vykouzlit. Smutné vzhledem k výsledku, samozřejmě, a ještě smutnější vzhledem k přístupu chybějících hráčů k utkání. Našich jedenáct zachránců , odolávalo „na hradbách“dokonalým způsobem útokům domácího týmu v 1. poločase. Do největších příležitostí je vyslal O.Pavlík a hlavička Ingra Stańkovi. Jinak si soupeř nic nevytvořil, protože se hrálo soustředně zahuštěně a dařilo se i míče vyvážet alespoň krátkou kombinací.

Přestože instrukce zněly do druhé půli nenechat se unést hrou, první náš podařený útok v 46min. nás nastartoval k menší ostražitosti. Hráči začali hrát 3minuty sice sebevědoměji, ale  vzdáleně od sebe,pak  najednou nešla první nahrávka, bránilo se volně a byl průšvih na dosah…….   Od 49 min jsme soupeři povolili několik vyložených gólových situací včetně samostatného úniku z poloviny hřiště. vždy zachraňoval brankář nebo hráči na naší brankové čáře. Štěstí se nás drželo až do 66min. kdy po naší akci a ztrátě míče (varianta „a“říká míč podržet, varianta „b“ zrychlit hru první nahrávkou)- jistě pochopíte , kterou variantu jsme zvolili, se soupeř dostal do vedení bez zvláštní námahy  po odkopnutém míči a náběhu 3 proti 2.
            Sil nám znatelně ubývalo, „takticky jsme na střídání my na lavičce (Komár, Kojin a já) ani nepomysleli“, ale stále jsme byli ve hře o bod. Až do 81min. kdy jsme rozehráli PK z kraje  z poloviny naší poloviny. Touha po překvapení soupeře rozehrát jinak než na Procházku vpředu se nám vymstila. Záhy po posunutí míče po zemi asi o 20m vpřed se zvedla vlna tsunami na straně Lokomotivy. Naši útočníci běželi na vlastní bránu (samozřejmě bez míče)další naše náhra místo do kříže šla po lajně na vracející se dav a nechat míč proklouznout za autovou lajnu těžko někoho napadne. Tak jsme ho v pádu pokopli soupeři, ten lobem vysunul útočníka,který rozhodl na 2:0, a  my se chystali se svěšenýma hlavami do šaten.
Myslím, že tentokrát byli rozhodčí téměř bezchybní.
Rozhodně nechci snižovat výkon ani jednoho hráče v tomto utkání. Kluci se porvali s nepohodou , věřím , že pracovní povinnosti jim dají zapomenout, otřepou se a doplněni dalšími hráči se musíme zkoncentrovat na zisk bodů. Ve hře jich je ještě na podzim 12.
            SESTAVA: Staněk - J.Vlasák, Ambrož-Sádlík, Leicher -  Ingr, M.Pavlík, O.Pavlík, Konečný-Hádek, Procházka
Střídali : rádi bychom, ale nebylo kým                                                                  jv

Neděle 21.10.2012   Starší přípravka

SK Slatina "B" - AC Lelekovice 7:3 (3:2), branky hostů: Sedláček Ivo 2x, Ježek David

V mlhavém a studeném dopoledni sehráli naši kluci poměrně vyrovnané utkání. Konečně soupeř, se kterým se dalo měřit. Přesto jsme opět odjížděli poraženi.

První poločas se pro nás vyvíjel velmi dobře. Po pěti minutách jsme vedli 1:0 a troufám si říct, že jsme byli lepší. Soupeř však velmi lacino srovnal a přidal, proto se skóre před přestávakou otočilo na 3:2 pro domácí.

Druhý poločas naši kluci už nezvládli a soupeř nám nasázel další čtyři branky. Většinou šlo o pěkné střely ze střední vzdálenosti. My  jsme přidali jen jednu branku, ikdyž šance na další byly. Škoda dalo se to sehrát líp.

Tentokrát zklamali střídají hráči. Jakoby nechtěli hrát. Bez střídání se to uhrát nedá a ani nechce. Příležitost musí dostat všichni, bohužel ji kluci nechtějí využít. Na treninku bojují jako o život, při zápase na ně padne deka. A to platí i o brankáři.

(Ivas)

Neděle 21.10.2012   Starší žáci

Medlánky "B" - AC Lelekovice  7:0 (1:0)

Pondělí 22.10.2012 Starší žáci

AC Lelekovice - Soběšice 9:0 (3:0), branky: Jakubovich 4x, Polaschek 2x, Lobos, Varaus, Hrubeš K.,

Jako den a noc vypadají naše letošní výsledky v soutěži. Den po debaklu v Medlánkách, kde se nás opět slezlo jako na mariáš jsme v pondělní předehrávce doma přívitali našeho souseda v tabulce, kluky ze Soběšic. A protože jsme tentokrát nastoupili zcela kompletní, hrálo se výhradně podle našich not.

Od začátku jsme se do svého soupeře zakousli a pořádně provětrávali hostující obranu. První branku vstřelil Peťa z odraženého balonu, vzápětí se radoval po druhé, když stál přesně v místě nepřesné Markovi střely. Chvíli na to si se soběšickou obranou pohrál David a šikovnou střelou z boku se už už radoval ze vstřelené branky, Chruďova teč typu tři vlasy Rákosníčka mu však radost zkazila :-) I tak se gól počítal a rychlé vedení 3:0 na které rozhodně nejsme tuto sezonu zvyklý nás slušně ukolébalo.

Kuba musel vytáhnout pár skvělých zákroků, aby uhájil čisté konto a nutno podotknout, že branku jsme neobdrželi jenom díky neschopnosti hostů, kteří nám nedokázali vstřelit branku ani ze dvou kroků........ Ještě před koncem se řítil David sám na branku, ale jeho střela skončila klasicky dvacet čísel vedle pravé tyče a hned na to Petrův projektil z boku jen orazítkoval břevno.

Přesto v kabině o přestávce nevládla zrovna pohodová atmosféra, laxní přístup kluků především ve hře dozadu se nám s Oskarem vůbec nelíbil. Bylo potřeba některým vysvětlit, že libero opravdu nemůže hrát středního útočníka (Chruďa) a nebo že se pravý obránce (Vojta) nemůže pohybovat u rohového praporku na druhé straně, navíc když jeho útočník už je o parník jinde :-)

Hned z kraje půle druhé se po parádní střele z dálky prosadil z dorážky Šimon, pak po Adamově rohu doslova donesl Petr balon až do branky a zkompletoval svůj hattrick.

Pak opět uháněl na bránu David a opět to nedopadlo, a minutu na to jsme ještě jednou otřásli jenom břevnem.

Šestou a sedmou branku si nechal Adam pro sebe po střelách z dálky. Pak si ještě jednou Petr pohrál s obranou soběšických a levačkou zvýšil o tyč na 8:0.

Lahůdková záležitost byla k vidění v samém závěru, když se  v minutě poslední - po rohu - Tobiáš pověsil předpisově do vzduchu a nekompromisně hlavou zavěsil - 9:0. Velká paráda !

Shrnutí ?

9:0 je sice hezký výsledek, většinou ho letos známe spíš obráceně, ale naši jednoznačnou výhru bych zase tolik nepřeceňoval, kluci ze Soběšic dnes působili velmi odevzdaným dojmem. Přesto se opět potvrdilo, že pokud hrajeme mimo víkend a díky tomu se i slezeme kompletní, fotbal hrát umíme :-))

Výhru už jsme nutně potřebovali, co bude dál se uvidí.....Teď máme 14 dnů volno, v posledním kole se utkáme s Lískovcem opět na domácí půdě. Trénink tento čtvrtek 25.10. nebude, jsou podzimní prázdniny, poslední trénink o týden později bude kvůli změně času už od 16:00 !!!