Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starší přípravka a mladší žáci - shrnutí podzimu 2016

1. 11. 2016

Shrnutí podzimu starší přípravky 2016

 

Tuto neděli jsme odehráli poslední zápas letošní podzimní sezony proti holkám z Lokomotivy.  Bohužel jsme museli v naší sestavě značně improvizovat, neboť z důvodu prázdnin či nemocí bylo plno hráčů omluveno.

Začátek zápasu probíhal zcela v naší režii, kdy naše obrana pracovala velmi dobře a nepouštěla holky k žádným šancím. Naopak to byla ona, která pomáhala zakládat velmi nebezpečné akce pro naše útočníky, kteří v prvních dvaceti minutách šli snad osmkrát sami na bránu. Bohužel i v tomto zápase se opět projevila naše velká slabina a tou je proměňování VELKÝCH šancí, kdy na jeden gól potřebujeme minimálně pět šancí a proto to bylo o poločase pouze 9:0.

Po změně stran se začala na našich borcích projevovat únava, neboť soupeř střídal dvě pětky a my jsme střídali pouze dva hráče. Z tohoto důvodu se podařilo holkám opticky vyrovnat hru a přidat nějaké branky do naší sítě.

Každopádně musím kluky pochválit za předvedený výkon a bojovnost, se kterou tento zápas zvládli.

Co se týká celého podzimu, tak kluci prohráli pouze jedenkrát v Tuřanech, kdy nás porazil dosti diskutovaný gól, který padl za „faul zády“ (!?) v poslední minutě zápasu. J

V této kategorii se z nějakého (mně neznámého) důvodu nevede tabulka a proto můžeme pouze konstatovat, že patříme mezi nejlepší týmy soutěže.

Pokud si ale tuto tabulku sestavíme sami, zjistíme, že jsme na velice pěkném druhém místě pouze o skóre za právě zmiňovanými Tuřany.  

Nyní mají kluci skoro měsíc volno, a proto jim přeji, aby si od fotbalu odpočali a nastřádali síly, které budou potřebovat během zimní přípravy, která začne od 25. 11. 2016 v tělocvičně lelekovické sokolovny.  J

Dále budeme v zimě chodit na pravidelné běžecké výběhy, které budou probíhat každou neděli před obědem, tak jako v minulém roce.

Máme také naplánováno zúčastnit se některých přípravných turnajů během zimní přestávky tak, aby kluci nevypadli ze zápasového rytmu.

Vše podstatné bude vždy včas zveřejněno na našich stránkách či na jednotlivých trénincích.

 

JK

 

Tabulka st. přípravka podzim 2016:

 

Místo

Družstvo

Branky

Rozdíl skóre

Body

1.

Tuřany

100

:

31

69

30

2.

Lelekovice

84

:

28

56

30

3.

Líšeň

73

:

79

-6

24

4.

Žebětín

96

:

50

46

19

5.

Mor. Slavia

78

:

72

6

19

6.

Bosonohy

60

:

54

6

17

7.

Lokomotiva B

95

:

57

38

13

8.

Chrlice

71

:

67

4

13

9.

Obřany

56

:

0

56

12

10.

Lokomotiva C

74

:

91

-17

9

11.

Soběšice

49

:

111

-62

3

12.

MCV

14

:

163

-149

3

 

Shrnutí podzimu 2016 - mladší žáci

První část soutěže skončila. Byla letos velmi náročná. Kluci odehráli 14 utkání. Podobně jako světové Top týmy odehráli v jednom týdnu i 3 zápasy.  :-)  Ne, vážně, bylo to náročné jak pro kluky, rodiče, trenéry, tak i třeba pro správce hřiště, kterým ani nestačily schnout vyprané dresy.

Skončili jsme na 11. místě z patnácti týmů, jednu chvíli jsme byli tuším i na šestém. Některé soupeře jsme přehráli bojovností, málokteré fotbalovostí. Porážky přišly od kvalitnějších týmů. Zejména fotbal předváděný Startem, Žebětínem či Čafkou je moc pěkný. Těm se rovnat kvalitou asi nikdy nebudeme. Techniku nahrazují kluci bojovností a to je podstatné, pěkné a chvályhodné.

Vstřelili jsme 41 branek, 48 dostali, vyhráli jsme 5 utkání, 9 prohráli. Obrana je poměrně konsolidovaná a odvádí poctivé výkony. Rezerva je v záloze. Tvořivých a technických kluků moc nemáme. Velmi často zde hrají kluci ze starší přípravky, kteří to však odmakají mnohdy nad své možnosti. Útok to má s malou podporou zálohy složité i přesto se daří branky dávat. Rezerv je mnoho - v technice, rychlosti, kombinaci, hře jeden na jednoho, hře tělem, ale bohužel i v základech jako je zpracování či přihrávka. Alespoň je co trénovat. :-)

Tabulka po podzimu:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/7025e3ac-3adf-4613-bf55-c27c63731aa7

 

V zimě budou kluci trénovat v sokolovně v Lelekovicích, vždy ve čtvrtek od 17 00 do 18 30 hod. Zahájíme 24.11.2016. Do té doby mají kluci zasloužený odpočinek a klid.

V zimě nás čeká pár turnajů, na jaře pak nějaký ten přátelák a koncem března zase ostré zápasy.

 

A teď se ještě vrátím k organizaci samotné soutěže ml. žáků. Zřejmě jediný, ale alibistický důvod, proč Městský fotbalový svaz nerozdělil týmy před sezónou do dvou skupin po 7-8 týmech, je nedostatek rozhodčích. Je to víc než smutné. Družstva jsou kvalitativně nevyrovnaná . Pokud se má český fotbal posunout na vyšší úroveň, je nutné aby týmy mládeže měřili své síly se stejně kvalitními. Jen tak se mohou kvalitní hráči a naděje zlepšovat a posouvat výš. Výsledky např. Svratka C - Jundrov 30:0 nebo ČAFC B - Jundrov 26:0 mluví za vše. Řešení rozhodně jsou, ale asi se nechce ....

 

(Ivas)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mladosi

(Kuba, 1. 11. 2016 8:05)

At se daří borci, přemýšlím, jestli nebudoem chodit běhat v neděli před obědem s v Vama, myslím, že by nám to všem prospělo:)
Gratulace k super výsledkům a ať Vás to baví a hlavně vydržíte až do chlapů...