Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soustředění mladších žáků

7. 9. 2010

V pořadí již třetí ročník našeho soustředění jsme opět uspořádali v Hustopečích u Brna. Tentokrát jsme oproti rokům minulým posunuli začátek naší akce, až na začátek září, což naše malé školáky velmi mrzelo, jelikož v pátek museli předložit omluvenky ve škole :-))Obrazek

Odjížděli jsme tedy klasicky ve čtvrtek odpoledne směr jihovýchod. Na srazu se sešlo nakonec 11 kluků a šest dospělých, jejichž počet se během soustředění pružně měnil, dle jejich pátečních, či víkendových pracovních povinností.

Ubytování bylo zajištěno tradičně v chatkách autokempu Formanka, v přilehlém hotelu jsme měli zaplaceno i stravování. Tréninkové jednotky opět probíhaly ve 3 km vzdálených Starovicích, kde jsme znovu našli naprosto ideální podmínky pro naši činnost.

Ve čtvrtek navečer jsme se po příjezdu nejprve rozdělili do chatek, potom následovala první večeře. Po večeři jsme absolvovali krátký trénink na blízkém "škvárovo-plevelovém" hřišti, kde jsme si nejprve zahráli fotbálek a potom i vybíjenou.Obrazek

Brzy nás ovšem zahnala tma, zářijový termín soustředění má díky dřívějšímu stmívání i svoje nevýhody.....

V pátek ráno nebylo zrovna nejtepleji (4 stupně nad nulou), ale kluci byli  na spaní v chatkách dobře vybaveni (spacáky, mikiny, tepláky).

Dopolední tréninková jednotka se nesla v duchu atletické přípravy, běhalo se 60m na čas a celkově se pilovala všestrannost s míčem i bez. Odpoledne jsme se potom věnovali nácviku zpracování míče, přihrávek a střelby. Došlo i na miniházenou, kde jsme zjistili, že máme ještě velké mezery v pohybu bez míče a dokonce někteří kluci neumí doteď pořádně házet balonem......

Po páteční večeři jsme si zahráli znovu fotbálek na škváře přímo v areálu kempu a měli jsme při něm utkvělou představu o tom, že se nám kluky podaří více unavit :-)

ObrazekVšichni dospělí účastníci už při setmění skutečně padali na hubu, né tak děti :-) Svoji večerní partičku svých her a filmů na iPhonech, PSPéčkách a mobilech si ještě v pohodě zvládli užít :-) Příští rok zákaz !

Co se některým svěřencům povedlo už o něco méně, bylo udržení, alespoň trochu snesitelného pořádku v chatkách. Chata č. 8 jest tomu odstrašujícím příkladem, to bylo opravdu silný kafe a maminky, nechť raději tuto pasáž reportu vynechají :-))

Nakonec však u kluků zvítězila varianta - že je lépe ihned pokliditi, než jít po tmě venku běhati a věci se dali šmahem do pořádku........

V sobotu ráno jsme se probudili do větrnného a zamračeného počasí, které zavánělo brzkým deštěm. Ten na sebe taky nenechal dlouho čekat a tak jsme museli po asi půl hodince trénink přerušit a schovat se pod střechu na hřišti. Hodinka strávená v altánku patří k tomu nejzajímavějšímu, co soustředění nabídlo.

Nejprve Oskar, jako šéf pravidlové komise AC Lelekovice, vysvětlil všem přítomným změny v pravidlech pro letošní sezonu (některé jsou obzvlášťě vypečené a je vidět, že ti pánové, co to na svazu vymýšlí jsou opravdu hlavy pomazané :-)Obrazek

Potom jsme pod střechou altánu nacvičovali stavění zdi při přímém a nepřímém kopu. Pokud nás někdo z povzdálí sledoval, musel se docela slušně bavit :-) Naštěstí, ale přestalo pršet a tak jsme se mohli vrátit zpátky k tréninku na trávě.

Sobotní odpoledne už bylo převážně oblačné, nepršelo a tak jsme mohli pokračovat v našem programu. Návštěvou nás poctila i naše dvojčata Míša s Honzou. S chutí se rychle zapojili do odpoledního tréninku, který jsme věnovali nácviku střelby a na závěr jsme si střihnuli modelový zápas základní sestava proti zbytku + tatínci a trenéři. Kluci nás celkem slušně roznesli na kopytech (9:3) - hráli fakt moc dobře.

Sobota večer proběhla v odpočinkovém duchu na chatkách, sušili jsme Peťovým bleskově přivezeným větrákem totálně promočené kopačky a hojili jsme klukům šrámy, kopance a bolavá kolena a třísla.

ObrazekDospělá část výpravy se potom sešla po večerce v restauraci, kde u výborného Varadera s kolou a kóóóóskem Plzně ladila taktiku na nedělní zápas do Řícmanic :-))

Venku se mezitím úplně vyjasnilo a už kolem půlnoci byla pořádná kosa, která signalizovala, že ráno bude ještě mnohem hůř. To přimnělo některé dospěláky popřemýšlet, jestli dát svoje těla na pospas zimě v chatkách a nebo se ubytovat v nádherně prohřáté chatičce c. 11, kde se sušili u topítka mokré kopačky.

Nakonec jsme se zařídili dle hesla "smrádeček, ale teplíčko" a dopřáli jsme si poslední noc pobytu s Peťou a Radimem v komfortních 26 stupních u voňavých kopaček :-)) Oskar s Liborem, ale nepodlehli vábení tepla a hrdinsky šli mrznout......

Nedělní zkrácený dopolední program se už nesl plně v režii Oskara, který s klukama absolvoval postupně různé cviky na uvolnění a protažení svalů a končetin. Končili jsme krátkou vybíjenou a házenou a rychle spěchali na oběd.

Závěrečný úklid nám pak trval přeci jen o něco déle, než jsme původně plánovali, ono to chvilku trvá, než vymetete z pod postelí ponožky a kraťase, než vytřepete prostěradlo plné brambůrek, oplatků, pistácií a hlíny.Obrazek

Ale ono to nikoho v podstatě netankuje, dokonce ani to, když už ponožky prostě došly a máte na noze každou jinak barevnou, protože jak říká Kulda - to je potom fakt hustýýýýýýý !! :-))

Co říci závěrem ??

Soustředění se opět vydařilo, i počasí nám nakonec přálo. Kluci kvalitně potrénovali, naučili se spoustu věcí a utužili ještě více, již tak skvělou partu. Jejich chuť užít si společně fotbal, byla vidět už na nedělním mistráku v Řícmanicích (viz. report níže). Už teď plánujeme něco podobného v zimě na běžkách a pokud bude zájem, tak se příští rok určitě znovu uvidíme i v Hustopečích.

 

(Mesli)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Estráda

(Radim, 8. 9. 2010 15:10)

Zdarec.
Soustředění se opět velmi vydařilo.Chtěl bych poděkovat všem aktérům za účast.
Byla to parádní estráda. Hlavně chatka č.8. Ten štiplavý zápach mi stále nedává spát.
Myslím že Formanka musela pozvat deratizéry!!
Vzpomínám že když jsem jezdil na tábory a td., tak jsem nebyl o nic lepší.:-)
Jinak pevně doufám že nikdo neonemocněl a že se potkáme v plné síle na trenálu.
Všechny zdraví SRaD ultras.