Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní soustředění přípravky 2009

17. 8. 2009
Po pozitivních ohlasech z loňského roku jsme se rozhodli opět uspořádat soustředění naší starší přípravky.
I přes několik omluvenek si nakonec travnatého hřiště ve Starovicích užilo během tří dnů celkem 14 špuntů.Obrazek
 
Ale začněme pěkně od začátku.......
 
Ve čtvrtek odpoledne jsme odjížděli z Lelekovic s vědomím, že jsme si vloni vyzkoušeli do čeho jdeme a že by nás tedy nemělo nic
výrazněji překvapit. Kluci byli natěšení a ke splnění našeho záměru kvalitně potrénovat nám pomohli i obětaví rodiče, kteří přivezli své ratolesti z táborů, či dovolených o pár dnů dříve.
 
Naším cílem byly opět Hustopeče u Brna, přesněji řečeno areál autokempu Formanka, kde jsme bydleli a stravovali se.
Vloni se nám tady moc líbilo a tak nebyl důvod vyzkoušené měnit.Obrazek
 
Hned ve čtvrtek po večeři proběhl první seznamovací trénink na starém škvárovém hřišti v areálu, které bylo zarostlé různě vysokou lebedou.
Tady jsme si s Radimem a Oskarem nostalgicky zavzpomínali na časy, kdy travnatý pažit v Lelečkách nebyl zdaleka takovou samozřejmostí jako je tomu nyní :-))
 
Kluci si však s těmito nástrahami hřiště poradili a společně s trenéry si s chutí zahráli podvečerní fotbálek na tři doteky.
Večerka byla stanovena na 21.30, což někteří z "rafanů" těžce nesli, ale bylo potřeba nabrat síly na páteční náročný program.
 
V pátek po snídani už jsme zamířili do 4 km vzdálených Starovic, kde jsme měli dohodnutý pronájem místního hřiště.Obrazek
Pro zpestření pobytu a utahání některých, až příliš aktivních jedinců, vymyslel Oskar v duchu svého hesla -  pěšky nejdál dojdeš  - přesun do Starovic  a zpět po vlastní ose, lépe řečeno nohách :-)
Kluci byli zpočátku překvapení a nečekaná turistická vložka se nesetkala s příliš pozitivním ohlasem, ale tady nebylo příliš prostoru pro diskuzi......
 
Úvodní tréninková jednotka se nesla ve znamení měřených úseků běhání, skákání a házení formou soutěží.
Po obědě a povinném poledním odpočinku, který jsme především my trenéři s nadšením uvítali, jsme vyrazili na odpolední trénink.
Tady jsme se už zaměřili především na práci s míčem, nácvik přihrávek, zpracování balonu, pohybu v prostoru atd.
Občas jsme vše zpestřili fyzicky náročnými delšími sprinty, ale kluci makali vesměs bez řečí a s chutí.Obrazek
 
Největší ohlas z pátečního dne, ale nakonec sklidila překvapivě večerní vybíjená, která unavené kluky, až nečekaně znovu nastartovala.
My dospělí jsme si s chutí zahráli sport, který jsme neměli možnost hrát od školních lavic, kluci nám zase velmi rychle vysvětlili, že
už se to dávno nehraje podle našich "staromódních pravidel" :-)
 
Sobotní den probíhal v podobném duchu jako páteční. Bohužel jsme zaznamenali první ztráty, když nás hned ráno museli opustit Vaňousovi, kvůli
Davidově infekci horních cest dýchacích a horečce. Bylo to moc líto jak Davidovi s Liborem, tak nám, ale bohužel se nedalo nic dělat.
 
Počty se však rychle srovnaly,  v sobotu ráno dorazili na hřiště do Starovic přímo z dovolené Henzlovi, kteří se hned s chutí zapojili do plného tréninku.
Oba kluci jako hráči a velkej Honza, ten nám zase pomohl s trénováním, za což mu patří velký dík.Obrazek
 
Poprvé jsme také vyzkoušeli intenzivnější brankářský trénink, dvojice nových brankářů se měla, co otáčet a věříme, že jeden z nich nakonec
bude schopen v brance nahradit odcházejícího Romana. Laťka je však nastavena z minulé sezony hodně vysoko.
Horký letní den jsme zakončili fotbálkem a po závěrečném úsměvném strečinku se už všichni moc těšili na večerní táborák spojený s opékáním buřtů.
 

Ten proběhl přímo v areálu kempu, a až na ty nekvalitní špekáčky, co viděly maso pouze z rychlíku, se všem líbil :-) To byl asi taky jediný problem, který jsme měli se stravováním během celého pobytu - jinak kvalita jídla, ochota personalu - vše za jedna.

Kluci si postupně opékali buřty i chleba a debatovali společně u ohně.
Oproti loňskému roku jsme už tolik nevyužili Oskarovo "sladké dřevo", protože v kempu probíhala právě v sobotu večer akce nazvaná Grilování s hudbou.
Kytarista staršího vzhledu však nesahal Oskarovi ani po kotníky a při Slzách tvý mámy od Olympiku se nám chtělo místy opravdu brečet :-))
Nakonec se, ale dobře pobavili, jak děti, tak někteří rodiče, kteří nás v sobotu navečer přijeli zkontrolovat a šlo se postupně do hajan.
 
V neděli bylo od rána ještě větší vedro, než v sobotu. Trénink už proto nebyl tak intenzivní, vyzkoušeli jsme si pár nácviků střelby, modelový fotbálek, ale hlavně jsme díky horkému počasí důsledně dodržovali pitný režim.
Vše zakončila na závěr tolik oblíbená vybíjená - špunti + dospělí
 
Po obědě jsme klukům za odměnu rozdali spoustu sladkostí (kinder vajíčka, Haribo medvídky, oplatky, brambůrky) a vyrazili unavení, ale spokojení k domovu.
Tady bych rád moc poděkoval Peterovi za jeho luxusní proviantni servis. Zásoboval nás poctivě celý pobyt všemi potřebnými surovinami - od vod, až po sladkosti (o rumu nemluvě:)
Vím, že to nerad slyší a mám vysloveně zakázáno ho tady jmenovat, přesto to Peťo musím udělat (promiň) - opravdu si vážíme tvé podpory a toho, co pro fotbal v Lelečkách děláš.Obrazek
 
Co říci závěrem ?
 
Soustředění rozhodně splnilo svůj účel, měli jsme možnost být s klukama čtyři dny pohromadě, utužil se kolektiv.
Počasí i na podruhé vyšlo a i když hlavně v sobotu odpoledne a v neděli bylo vražedné horko, nepršelo, což bylo nakonec nejdůležitější.
Nikdo z kluků neměl s ničím problém, všichni makali naplno a s obrovskou chutí.
Byli jsme v kompletní sestavě, což myslím jasně ukazuje zájem dětí i jejich rodičů o to, co děláme.
Přípravka je strašně krátký časový úsek. Než je stihneme něco naučit, už nám mizí ve starších věkových kategoriích.

Přesto si myslím, že právě na tuhle partičku špuntů budeme dlouho vzpomínat........

Na závěr připomínám, že treninky jsou ve středu a v pátek od 17.00, o termínech případných přípravných zápasů před sezonou se dozvíte tady - na našich stránkách.

 

(Mesli)

 

Náhledy fotografií ze složky Soustředění 09 - přípravka

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jo,jo...

(Radim, 20. 8. 2009 13:27)


Zdarec všichni.
Já jsem se konečně dostal na naše stránky a pozorně jsem vše přečetl.
Chtěl bych taky poděkovat všem zúčastněným ať už přímo či nepřímo za podporu,účast atd.
Přemýšlel jsem že taky něco chytrýho napíšu,ale máme natolik schopné korespondenty že je můj komentář už naprosto zbytečný!
Navíc můj projev je silnější ústní než písemný!!
Tak kucííííí,jen houšť a na ten RUM se těším!! :-)

Tak jen houšť!
A na ten RUM se těším!!! :-)

Soustředění super, ale co dál ?

(Oskar, 19. 8. 2009 21:39)

I když nejsem zrovna pravidelným dopisovatelem na tyto stránky, tak k tréninkovému kempu přípravky se (i kvůli Mesliho naléhání) vyjádřit musím.
Nejprve poděkování všem, kteří se této už doufám pravidelné akce zúčastnili - klukům za jejich přístup k tréninkům i za to, že naši už tak dost zkoušenou nervovou soustavu poměrně šetřili, rodičům za to, že nám je vůbec na ty 4 dny půjčili, sponzorům i maminkám za veškeré zásoby, které jsme s sebou nafasovali, personálu kempu Formanka za ochotu a dobré zázemí a také fotbalistům ze Starovic za zapůjčení hřiště pro naše trénikové řádění.
Jen mě mrzí, že po tomto povedeném startu do sezony se nám na dnešním tréninku objevili pouze dva z našich svěřenců. Doufám, že to bude pouze výjímka potvrzující pravidlo a že se společně v co největším počtu připravíme na nadcházející soutěžní utkání.
Tak kluci, chodit na tréninky, zabrat a věřte, ono nám to body určitě přinese !!

Beru zpět ...

(Peter, 18. 8. 2009 14:45)

Ahoj, ŠPÓNA - snad jedinej kterej je on-line připojen a stíhá vše sledovat - díky. Tak jo, viník se našel a omluva se přijímá,já vím MESLI kolik toho máš a co vše musíš stihnout. Ale stejně popijeme a to všichni kdo se motají kolem LELEKOVICKÉHO fotbalu, páč bude jeden vyhranej špíl za druhým a pak bude pořád co slavit - teda za předpokladu, že hráči do hry dají vše - skoro každý má skrytou rezervu kterou zatím nepoužil ve hře - můj názor. Já vím musí se ještě sehrát,fotbalově poznat, ale potom si troufám tvrdit že pokud budeme chtít, tak budeme v půlce tabulky, což všem opravdu přeji !!! (to se týká i žáků a přípravky).

já to četl...

(špóna, 18. 8. 2009 9:28)

V klidu Peťo ...já to četl.. :-))

re: Kdo to byl... ?!

(Mesli, 18. 8. 2009 8:37)

Celý článek o pozvánce na soustředění, včetně diskuze pod ním jsem smazal já a nahradil ho právě tímto reportem ze soustředění.
Fakt nemůžu za to, že stíháš diskutovat dřív, než stihnu stáhnout fotky, vypotit po těch čtyřech dnech něco inteligentního ze sebe a dát to sem :-))

Kdo to byl ... ?!

(Peter, 17. 8. 2009 23:13)

Ahoj , tak jsem včera napsal pár řádků o soustředění a dnes už tam nejsou ... ( dobrovolné přiznání bude bráno jako polehčující okolnost při udělení trestu ... závod v pití NAŠEHO rumu během nějakého večera, ale dobrá nechám toho,však já si ho,je najdu ...). Vrátím se k poděkování a to VELKÉMU které patří jmenům - OSKAR, RADIM, MARTIN, HONZA HENZL , prostě díky za trenérské i rodičovské zastoupení. Jen tak dál PÁNOVÉ, jste opravdu profíci v obou směrech.

Bezva akce

(Honza Henzl, 17. 8. 2009 16:11)

Z pohledu částečně zúčastněného pozorovatele, mohu sdělit všem rodičům, že o děti bylo velmi dobře postaráno.
Pár příkladů:
1. Trenéři se vzácně doplňovali a tak vždy byl např. alespoň jeden z nich vzhůru a to i během poledního klidu a také dlouho do noci kdy se prý vymýšlela taktika.
2. Děti jedly min. 8x denně a z toho tvořily ledňáky pouze dva chody a jednou denně byla skvělá buchtička od některé z maminek (díky za ně, i mě moc chutnala).
3. Na rozdíl od tréninků, děti většinou i poslouchali, a oblíbený slogan "dej si pět" nezazníval příliš často.
4. Umývání probíhalo několikrát denně a to i během tréninků (tady šlo spíš o polévání dané teplotou).
5.O závabu se staral každý chvilku-např. Oskar a jeho spartakiádní cvičení ala Četník... nebo odzbrojující dotaz nejmenovaného syna nejmenovanému trenéru během náročného vysvětlování dalšího cvičení na tréninku "tati půjdeš se mnou zase večer do sprchy?"
Anebo když si měl každý počítat na kolikrát překopne na délku celé hřiště a malý Honzík ještě neumí do tolika počítat a co spočítal, to než přeběhl nazpět prý zapomněl.

S plnou vážností-tímto všem kdo se na organizaci a zdárném průběhu této akce podílel moc děkuji. Nemělo to chybu.

P.S:
Davidovi přeji brzké uzdravení a věřím, že už příští rok i on soustředění zvládne bez úhony.

HeJ

pre-lelekovice

(špóna, 17. 8. 2009 12:28)

Pánové, ze článku je vidět, že jste si to užili a pro kluky to určitě bylo přínosem do dalšího vývoje:-) Fandím Vám a doufám, že to ještě nějakej ten pátek vydržíte dělat s takovým zápalem a obětováním. Časem se k Vám hodlám přidat a dál pokračovat ve vašich šlépějích. Další fotbalista je na cestě a po šestinedělí ho začnu připravovat na sezónu 2014/2015:-)))))

Díky za Vás a přeju hodně úspěchů nejen do následující sezóny!!!!

Lele olé